Skocz do zawartości

Animacja: GT3


Gajowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Zakładam wątek bo będzie to raczej grubsza sprawa. Kiedyś tam ściagałem się w ligach simracingowch i niedawno odpaliłem sobie Asetto C, żeby zobaczyć jak to się posuneło do przodu. Planowałem zrobić na ten rok animację i temat wyścigów mi bardzo podszedł.

 

Planuje około 10s przejazd auta, w deszczowej pogodzie. Do tego porządne symulacje deszczu, mgły i wody płynącej po torze. Oświetlenie słabe, bardzo miękkie z mocnymi lampami auta. Całość oczywiście z dzwiękiem i efektem kamery z ręki.

 

Wyciągnąłem sobie model z AC, żeby mieć dobrą referencję do modelowania. Przeszczepię tylko środek i silnik bo będzie to praktrycznie niewidoczne, a szkoda mi czasu na dłubanie takich pierdółek.

 

Na ten moment jest około 70% modelu, całe enviro do zrobienia. Czasem renderingu na razie się nie przejmuje, może uda się to załatwić w nie tak bolesny sposób.

 

Wszelkie sugestie mile widziane :)

 

 

 

 

0zlKooj.jpg

 

NQJFLEj.jpg

 

YLmdIJl.jpg

 

xXxc1xN.jpg

 

4JurigA.jpg

 

RF8LONK.jpg

 

Z3V6a0u.jpg

 

4uJzO3U.jpg

 

mv1H5g7.jpg

 

edf35mM.jpg

 

1mOl4rA.jpg

 

vK7uz69.jpg

 

dk3BB9E.jpg

Edytowane przez Gajowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki :) Toru jeszcze nie wybrałem, Z ER musiałbym chyba wymodelowac część boksów bo byłyby widoczne. Bliżej mi do Nurburgringu, fajnie byłoby pokazac napisy na asfalcie i ciasnota toru też mogłaby zrobić robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model juz swietnie wyglada. Widac mase wlozonej pracy. Co do animacji, wiadomo jest to trudne do osiagniecia aby efekt byl zadowalajacy i soczysty. Jestem ciekaw jak na tyle ilosci poly itd mozna w ogole cos zrobic w animacji. Moj komputer chyba by nie dal rady. Jaka masz technike? Po prostu nigdy animacji nie robilem i jestem ciekawe. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Grunt to praca na warstwach, wtedy jako tako da się pracować. Ja też nie mam jakiegoś potwora, a karta ma chyba z 5 lat, miałem wymieniać ale wiadomo co się stało z cenami już od roku. Myślę, że oczywistym będzie robienie symulacji na osobnych scenach z uproszczoną geometrią, to samo z animacjami i póżniej scalenie wszystko w jedno. Nie mam jakiegoś konkretnego planu na to, wszystko wyjdzie w praniu, ale wiem czego się mniej więcej spodziewać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Model wydłubany. Jakieś drobne korekty pewnie wyjdą ale to już w trakcie. Shadery i malowanie to dobra okazja żeby zbadać jak się pracuje na Substance.

 

Z0qKRGP.jpg

 

7iVD7XA.jpg

 

SRHLprq.jpg

 

9UXL0pa.jpg

 

4reG08T.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze ujęcie genialne, auto zachowuje się bardzo realistycznie, w dodatku z tego co widzę sam robiłeś rig zamiast skorzystać z pluginów, więc już w ogóle szacun :)

Symulacja kropli na karoserii też bardzo ciekawa, czekam na więcej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

@dexter47 Tak, to jest proceduralny materiał. Na razie jest to baza, jeszcze będzie przy tym trochę dłubania

 

v7aWwPB.jpg

 

@Loozack Dzięki! Rig jeszcze trochę drewniany ale w dobrym kierunku, brakuje jeszcze pochylenia przy hamowaniu i koła się jeszcze przenikają troche z położem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze ujęcie genialne, auto zachowuje się bardzo realistycznie, w dodatku z tego co widzę sam robiłeś rig zamiast skorzystać z pluginów, więc już w ogóle szacun :)

Symulacja kropli na karoserii też bardzo ciekawa, czekam na więcej.

 

Pozdrawiam.

A gdzie jest ta animacja? Wyświetlają mi się same screeny i rendery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miazga, boskie oświetlenie i materiały. Mogę Ci jedynie zasugerować, żebyś trochę bardziej zróżnicował liście leżące na asfalcie, bo ponad połowa z nich ma jeden, praktycznie tak samo odstający pod kątem prostym listek, który przez skierowanie do kamery jest ciemny i mocno powtarzalny.

 

PS. Patrząc na Twoje nowe ujęcie z McLarenem od razu mam w głowie takie dźwięki ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Jeszcze trochę jest do poprawy ale najwiekszy problem to jest wydajnościowy :) Staram się zmieścić scenę w 32gb ramu ale bedzie bardzo ciężko jak dojdą symulacje.

 

Celuję właśnie dokładnie w klimaty jakie podrzuciłeś :) Dźwięk myślałem tez sobie wyciągnąć z AC ale jest lekko mówiąc słaby. Będę musiał wziąć coś z własnie takich filmików i posklejać do kupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie oteksturowany, mega robota. A co do ramu, to przyszykuj się na wydatek i kupno kolejnych 32gb, chyba że przez ograniczenia ramu zmusisz sam siebie do takiej optymalizacji sceny że będzie to kosztować spadkiem jakości. Sam ostatnio miałem sporą scene do zrobienia i nawet przy mega optymalizacji corona zjada bardzo dużooo ramu i końcowo wyszło 58 gb użycia, głównie przez zieleń i instancje w cinemie które nie działały poprawnie w połączeniu z coroną. Trzymam kciuki, bo zaczyna naprawdę zajebiście to wyglądać. Poprawiłbym jedynie parę rzeczy typu ziemia, jakieś zabrudzenia by się przydały, wypukłości, żeby takiego tilu nie było. Rośliny również są zbyt mono, i je też musiałbyś randomowym shaderem zmienić kolorystykę nawet delikatnie, żeby nie zlewało się ze sobą. I jak wyżej zauważyli liście do poprawy. Scene niestety przy takiej ilościu ramu będziesz musiał pociąć zrób sobie parę projektów ustal na początku tylko jakie chcesz uzyskać kadry, i w osobnych kadrach dodawaj detale, ale to dalszy już proces. Bez problemu powinno to trafić na front pozdro i trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności