Skocz do zawartości

Ryzen Threadripper - vray nie wykorzystuje w 100% cpu


kepic

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

nabyłem kilka miesięcy temu procesor Ryzen Threadripper 1950x. Wszystko było ok aż do wczoraj. Nagle vray (oraz 3ds max) zaczął wykorzystywać przy renderowaniu tylko 30% mocy obliczeniowej. Spadek szybkości renderowania jest dosyć konkretnie zauważalny. Spotkaliście się kiedyś z takim problemem? Czy ktoś może pomóc?

Screen z menadżera zadań:

https://prnt.sc/i1legf

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

renderowales juz wczesniej ta scene i bylo OK czy jest to nowa scena?

 

wklej komende ponizej w maxie, biale pole ma dole po lewej

"renderers.current.system_numThreads"

wyswieli liczbe watkow ktore moze uzywac vray, jesli jest to mniej niz masz to wklej ta komende jeszcze raz i dopisz "= liczba watkow"

np. "renderers.current.system_numThreads = 32"

 

 

P.S. zazdroszcze procesora :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, dziękuję Ci za odpowiedź. Stała się magia i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki max zaczął renderować już z użyciem całego procesora. Jedyne co zrobiłem to włączyłem occt, żeby sprawdzić czy procesor działa w 30% również w innych programach. Wygląda jakby procek się nagle odczopował przez to:)

Jeśli komuś przydarzy się również taka sytuacja, może pomoże to co u mnie. Jeśli pojawi się znowu taki problem u mnie, skorzystam z Twojej sugestii.

Dzięki i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trop olafa moze byc calkiem sluszny. Wlasnie taka sytuacje mialem ostatnio. Komp niby dziala normalnie, nie spowalnial, ale przy renderowaniu moc spadala do 30%. Wiec zaczalem monitorowac temperature proca i okazalo ze skacze pod sufit. Przyczyna byla uszkodzona pompa od chodzenia wodnego i procek sie grzal, przez uruchamial sie system zabezpieczajacy obnizajacy wykorzystanie rdzeni zeby nie spalic proca. Wiec jak to sie powtorzy, sprawdz jakie sa tempertury rdzeni. Moze masz walniete chlodzenie a moze samego proca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jadę na TR1950X i pierwsza rzecz jaką należy zrobić przy tym procku to wyłączyć w biosie AMD Cool & Quiet żeby nie sterował w czasie rzeczywistym zegarem procka klocka bo skubany w stresie będzie go spowalniał żeby "dać mu odetchnąć"

 

PS. Można już zamawiać Threadripper 2990WX :D

O ile 1950X w cinebench ma 3000-3500 po oc punktów o tyle 2990WX wyciska nawet 7500 :O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jadę na TR1950X i pierwsza rzecz jaką należy zrobić przy tym procku to wyłączyć w biosie AMD Cool & Quiet żeby nie sterował w czasie rzeczywistym zegarem procka klocka bo skubany w stresie będzie go spowalniał żeby "dać mu odetchnąć"

 

PS. Można już zamawiać Threadripper 2990WX :D

O ile 1950X w cinebench ma 3000-3500 po oc punktów o tyle 2990WX wyciska nawet 7500 :O

 

raczej ok 5700, chyba że piszesz o chłodzeniu ciekłym azotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności