Skocz do zawartości

GWINT: Wiedźmińska gra karciana


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Keyshot sprawdził się dla mnie w połączeniu z ZBrushem. Na początku nie rozumiałem po co Pixologic poszedł w tą stronę, ale tylko do czasu kiedy nie spróbowałem tego renderera. Chodzi o czas o łatwość setupu.

Parę lat temu zgłębiałem wszystkie tajniki renderingu na ZBrush. Nauka, eksperymenty, rendery testowe, wszystko zajmowało mi dużo czasu, a i efekty nie były zadowalające.

Potem zacząłem rzeźby renderować na MODO. Było już o niebo lepiej ale wciąż była strata czasowa na optymalizacjach siatek, przenoszeniu rzeźb do MODO. Optymalizacja była nieunikniona, pracowałem już wtedy na coraz cięższych sculptach.

W końcu spróbowałem Keyshota i wiem, że jeśli chodzi o rendering surowych form to nie znajdę szybszej drogi na dobrą wizualizację. Tutaj robię klik i za 15 sekund mam sculpt w scenie. Nie tylko sculpt ale też inne składowe ZBrushowego systemu. Np działają surface, można renderować włosy, jakieś mikrostruktury itd, itp. Renderuję, widzę parę drobnych błędów, znowu klik i upgrade sceny w paręnaście sekund, znów render i gotowe.

 

Sam setup sceny jest banalnie prosty. Nie ma tak dogłębnych niuansów dotyczących technikaliów renderingu. Dodatkowo mogę jedną rzeźbę renderować na kilka ułożonych setupów oświetleniowych/materiałowych, różnych kątów kamer, różnych HDRI, i to wrzysto wrzucić jako kolejkę renderu na noc. Sama budowa oświetlenia w Keyshocie jest banalnie prosta i daje mi też maksymalną kontrolę nad tym jak mój sculpt ma być oświetlony.

 

Jeśli miał bym robić stilla z teksturami z displacementami to na pewno nie pod Keyshotem. To nie jest renderer do tego typu zadań. Choć widzę że ludzie robią na nim różne cuda.

 

Keyshot np. nie obsługuje UDIM (chyba że coś pominąłem).

 

dexter47: Tym brakiem renderu na GPU w ogóle się nie przejmowałem. Moja maszyna działa na 46 rdzeniach logicznych, jako ZBrushowiec nie przykładałem uwagi do karty graficznej, miałem wiedzę że będzie ona zbędna do takiej pracy. Stąd tutaj idealna symbioza z tym rendererem. Pixologic dobrze to przemyślał.

 

michalo: Przyznam bez bicia że jest tu masa innych błędów. Deadline był max krótki, a sculpt był pod ujęcie. Wielu tych rzeczy nie widać na końcowej animacji. Nie pokazuję też rzeźby z innych kątów kamer, ponieważ nie jest ona wykończona z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja rządzi się swoimi prawami. Bomba scenka. Jak będzie gdzieś dostępna animacja do wglądu to podsyłaj linka.

Animację też robisz? W Keyshot?

 

Co do Keyshota, ciągle się szykuje żeby kupić. Też ciągle polegam na BPR bo optymalizacja modelu, wypalanie mapek to tylko strata czasu przy tym czym się zajmuję.

BPR sprawdza się super jako pogląd. Właściwie wystarcza żeby dobrze pokazać jak model będzie wyglądał. Turntalbe to kwestia sekund. Żaden still tego nie zastąpi, jako podglą.

Chyba, że ma się płatne konto na sketchfabie...

 

Sorry za rozpisanie się bez sensu. Mam chyba jakąś potrzebę udzielania się ostatio ;)

 

Mógłbym wziąć Keyshota wersje HD ale brak passów jakoś mnie trochę osłabia, bo jest to poniekąd ograniczenie jeśli potem to obrabiasz gdzieś, więc czekam na jakąś promocję PRO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passy są. Mam wersję PRO ;)

 

Rabatu na Keyshota pod ZBrush nie dostaniesz. To bardzo drogi renderer i w zasadzie wersja na ZBrush jest taką jak by wersją "Fundation". Wiem bo pytałem ich już o to.

 

Animacja byłą tworzona tak jak pisałem wcześniej przez warszawskie studio Deep Blue. Znajdziesz ją na FB https://www.facebook.com/GwintPL/

Przepraszam ale nie mogę znaleźć docelowego linka na youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk. Najwyżej kupie bridga i sobie z niego skoczę ;)

Ale rzeczywiście, 550 usd to nie dużo za takie coś.

 

Przeszukuję FB ale nie mogę znaleźć :( Trzeba by my było by chyba rzucić linkiem w twarz, ale nie jest ot aż tak istotna sprawa.

 

edit: znalazlem :D fajno

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności