Skocz do zawartości

Zestaw pod 3dsmax+vray za 20 tys.


kassadin

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

 

W związku z potrzebą zmiany sprzętu postanowiłem sięgnąć po coś z wyższych półek. Zrobiłem research w sieci, czytałem, szukałem, myślałem i... wybrałem. Mimo wszystko nie jestem pewien czy wybrałem dobrze więc bardzo proszę o sugestię z Waszej strony. Zależy mi przede wszystkim na pracy w 3ds maxie + vray oraz jak najszybszym renderowaniu zarówno CPU jak i GPU.

 

A oto efekt moich poszukiwań:

PŁYTA GŁÓWNA: ASUS PRIME X299-DELUXE

PROCESOR: Intel i9-7960X 2.80GHz 22MB BOX

KARTA GRAFICZNA: ASUS GeForce GTX 1080 Ti Poseidon ROG 11GB GDDR5X

OBUDOWA: Cooler Master Cosmos C700P Big-Tower - srebrna

RAM: G.SKILL 3000MHz TridentZ RGB CL15 (8 x 8192MB)

ZASILACZ: Cooler Master 1200W MasterWatt Maker

DYSK TWARDY SSD: HyperX 480GB 2,5'' SATA SSD SAVAGE 7mm

DYSK TWARDY HDD: Seagate 4TB 7200obr. 128MB BarraCuda Pro

CUSTOMOWE CHŁODZENIE WODNE: nie potrafię wybrać konkretnej firmy - polecacie coś ? Budżet 2000 zł

 

Bardzo proszę Was o opinie co mógłbym zmienić lub rozważyć. Z góry dzięki wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Używane Xeony. Sprawdzone dokładnie, testowane itp.

We wszystkim pomoże gość od tego Piotr Orkisz (Ad Venture).

Ma też wysokie wyniki w benchmarku silnika Corony.

 

W tej cenie możesz zyskać znacznie większą moc niż byś składał towar z morele itp.

Rozwiązanie dobre do jednej stacji w małym studio albo na freelance w domu :)

 

Więcej info u mnie na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuje za wskazówki.

A teraz pytanie dodatkowe, które pewnie ktoś kiedyś zadał ale mimo poszukiwań nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi. Zakładając, że w dużej mierze chciałbym renderować GPU to czy w przypadku Vray-a lepiej zainwestować w jedną mega mocną kartę czy dwie nieco słabsze w SLI ? Jak to jest z rdzeniami CUDA, sumują się z obu kart ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnoz z ta pamieciach w kartach to Redshift sobie radzi.

 

Tak nie do konca, choc tez zalezy co miales przez to na mysli, ale tu ponizej cyctat ze FAQ-a ze strony redshifta:

 

When Redshift uses multiple GPUs, is their memory combined?

 

Unfortunately, no. Say you have an 8GB GPU and a 12GB GPU installed on your computer. The total available memory will not be 20GB, i.e. the 8GB GPU will not be able to use the 12GB GPU's memory. This is a limitation of current GPU technology and not related to Redshift in particular. We, therefore, recommend users combine videocards that are fairly "equal" in terms of memory capacity.

 

Having said that, Redshift supports "out of core" rendering which helps with the memory usage of videocards that don't have enough VRAM (see below). This means that, in contrast with other GPU renderers, the largest possible scene you'll be able to render in the above scenario won't be limited by the system's weakest GPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technikę podobna do "out of core" wykorzystuję również OctaneRender. Tak czy inaczej używanie pamieci spoza zakresu dostępnego na karcie graficznej spowalnia i to znacząco rendering ( w zależności od tego jak duza pamieć "out of core" zostanie wykorzystana. Jednakże w sytuacjach podbramkowych mozemy dzięki temu wykonać zlecenie .

 

Odnośnie AdVenture Piotrka Orkisza również my możemy Go polecić ... czasem zdarza im się u nas kupować procesory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wielkie dzięki za informacje i rekomendacje AdVenture :)

A tak nawiązując do Octane i Redshift to rzeczywiście też czytałem że fajnie sobie. Ciekaw jestem jak to będzie w przypadku Fstorm-a, wokół którego jest obecnie wiele niewiadomych w związku z podejrzeniem kradzieży części silnika z OctaneRender. ciekaw jestem jak naprawdę sprawuje się Fstorm i czy wykorzystuje pełen potencjał kart w SLI, zna ktoś z autopsji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności