Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: Twój Vincent - making of wyjątkowej animacji nominowanej do Oscara

Max3D.pl
    Awatar Adek
    Podziękowania

Domyślnie Twój Vincent - making of wyjątkowej animacji nominowanej do Oscara

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    "Twój Vincent", w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, to pierwszy na świecie pełnometrażowy film wykonany w technice animacji malarskiej. Polsko-brytyjska produkcja stworzona została z niemal 65 000 obrazów, namalowanych farbami olejnymi przez 125 malarzy. Film realizowany m.in. we Wrocławiu w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA zdobył już szereg wyróżnień i nagród na całym świecie, a teraz ma także szansę na Oscara.

Pełna treść: Twój Vincent - making of wyjątkowej animacji nominowanej do Oscara

Member
    Awatar pxl666
    Podziękowania

Domyślnie

osobiście nie robi mi to . nie podoba mi się efekt końcowy . obraz taki rozedrgany bez detalu . nie byłbym w stanie dłużej tego oglądać...IMHO przerost formy nad treścią a forma się zatraciła w ilości klatek które ręcznie trzeba było zrobić wiec silą rzeczy jakość poszczególnego "obrazu" musiała iść w dol ...

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Efekt bardzo interesujący.
    Po CETA nie spodziewałem się niczego odkrywczego, a raczej sposobu na przepalenie budżetu z jakiejś pewnie dotacji. I w sumie to dostałem. Szkoda, że jesteśmy w dokładnie tym samym miejscu technologicznie w którym byliśmy przed rozpoczęciem produkcji.
    A nie, nie jesteśmy, bo wyszło w między czasie sporo algorytmów, które by to zrobiły automatycznie...
    nosiłem kalesony zanim było cool
    × nie 1 użytkownik(ów) ma inne zdanie na ten temat

Max3D.pl
    Awatar Adek
    Podziękowania

Domyślnie

@olaf: Ja w takim razie chciałbym, aby budżet na coś co dostaje nominacje do Oskara "palony był częściej". IHMO - mocno krzywdzące słowa. CETA kilka dobrych lat temu faktycznie owiana była złą sławą, ale jak widać ... da się.

Gratuluję nominacji ekipie!

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Ja nie mówie, że się nie da. Ale nie pozostaje po tym przyszłosciowy R&D. Dla mnie to palenie kasy.
    Gdyby zamiast 130 malarzy, ktorzy wykonywali prace rzemieslnicze i ponizej swoich kwalifikacji, stworzyc klaster AI i 30 developerow wypracowaloby przez 2 lata rozne rozwiazania w zakresie obrobki obrazu, to powstalby R&D z ktorego cala kinematografia Polska korzystalaby jescze przez dekade co najmniej.

Fajnie, ze sa jakies efekty ale mamy 2018, taki sposob myslenia o zarzadzaniu aktywami jest na dzien dzisiejszy juz nieco prymitywny.

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

... jest 2018... już najwyższy czas zdjąć..... kalesony...!!...:)
    Humanista jest wśród ludzi... głupek tarza się w próżni...
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member
    Awatar Azakiel
    Podziękowania

Domyślnie

moim skromnym zdaniem przy użyciu np tego algorytmu efekt byłby lepszy

https://www.youtube.com/watch?v=0ueRYinz8Tk

http://dcgi.fel.cvut.cz/home/sykorad/Fiser17-SIG.pdf

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

o fak me, tego algorytmu nie widziałem. Genialny.

Member

Podziękowania

Domyślnie

algorytm rzeczywiście kozak, no ale robi tylko twarze patrzące prosto w obiektyw. dyskusyjną kwestią jest też czy lepiej, moim zdaniem nie. wyraźny flicker, przeskakujące detale twarzy itd. Długo jeszcze film animowany nie będzie musiał obawiać się AI :) Zobaczcie, niby 2018 a filmu pełnometrazowego wykorzystującego te algorytmy ani jednego

Member
    Awatar Sayja
    Podziękowania

Domyślnie

Bo film animowany przede wszystkim musi być filmem. Kwestie stylizacji wchodzą później, a jeszcze wyższym poziomem będzie uzasadnić wykorzystanie takich algorytmów i takiego stylu, by wesprzeć film. A teraz niech znajdzie się grupa ludzi, która w tą idee uwierzy. W pełnym metrażu. Długa droga :)
    http://kamilmurzynarts.pl || https://www.instagram.com/kamilmurzynarts/

Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów