Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Wątek: Twój Vincent - making of wyjątkowej animacji nominowanej do Oscara

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Jak najbardziej droga długa jeżeli będziemy czekać na rozwiązania front-endowe.
    Ale wystarczy zobaczyc siggraph by się przekonać, ze AI tworzy filmy w wielu aspektach, mimo, ze obróbka video (a nie pojedynczej klatki w niskiej rozdzielczości) zaczęła sie stosunkowo niedawno.
    Każdy film na YT jest optymalizowany przez AI teraz, kazdy chat w snapchacie z uzyciem przyklejanych emotek, to transmisja na zywo z uzyciem AI.

no ale robi tylko twarze patrzące prosto w obiektyw
    tak, ale algorytmy stylizujące - ktore mozna pozniej obrobić, by klatki były cudne, już są. Lata pracy Disneya nad technikami paperMan mozna teraz zamknąć w algorytmach. Wyobraź sobie jaki hub R&D by powstał przy produkcji Vincenta - z tym samym efektem wizualnym, gdyby ktoś miał głowę w teraźniejszości a nie przeszłości.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar jaceks
    Podziękowania

Domyślnie

Używanie takich algorytmów w produkcji takiej jak powyżej nie ma sensu. Po co nakładać algorytm malarski na twarz człowieka?. To tylko zneikształca obraz. Cały sens takiego zabiegu jak w/w filmie polega na wyjątkowości, jednostkowości, niepodrabialności efektu. Czy obrazy malowane seryjnie tym samym stylem co van Gogh'a osiągną tą samą wartość kolekcjonerska co oryginał? No nie. Wartość polega na jednostkowości efektu pracy, a nie na ew. powtarzalności.
    Algorytmy w takim fachu to tylko ciekawostka ale wartość dla odbiorcy jest niewielka. My konsumenci (sól tej ziemi), najbardziej propsujemy to co wyjątkowe i trudno osiągalne. I dlatego film otrzymał nominację.
    Bundle
    Podziękowania Imperator, deshu podziękował
    × tak 5 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member
    Awatar pxl666
    Podziękowania

Domyślnie

tyle ze olaf odniósł sie do niepotrzebnego ogromu pracy , który może wykonać proc. ja odniosłem sie do efektu , który jest marny imho . tu nie występuje żaden niepodrabialny efekt bo malarze musieli tłuc fpsy a nie dzieła ... just po prostu takie podejście po rosyjsku do problemu...
    przydalo by sie ctrl+z w zyciu...

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

@Jaceks: całkowicie sie z Toba zgadzam w wielu kwestiach. To co pisze to tez tylko moje zdanie. Gdyby jednak odjac rzemieslnikow, zostawic team kreatywny i pozbyc sie fetyszu jakim sa nagrody, calosc bylaby wartosciowa kontrybucja dla calej Polskiej kinematografii. Ale artysci niechetnie patrza na siebie jako kontrybutorow czegos wiekszego, jezeli nie ma gdzies w zasiegu swiecacej nagrody na puleczce. Sroczki :)

Member
    Awatar zio_mal
    Podziękowania

Domyślnie

czepiacie się:) ekipa wykonała kawał wyśmienitej roboty. co z tego że XXI wiek, to już nie mogą zrobić filmu w taki sposób?
    jestem przekonany, że dobrze zdawali sobie sprawę iż porywają się z motyką na słońce, że wiedzieli ile to będzie pracy, że można to załatwić skrypcikami, a jednak wybrali taką drogę.
    chwała im za to:)

jakość? jest świetna!
    no ale oczywiście zawsze można zrobić lepiej, bo jakość świetna to nie wyśmienita itd. tyle tylko że to kosztuje więcej czasu. dlatego trzeba wiedzieć gdzie postawić granicę.
    a efekt przy użyciu tych waszych programów i algorytmów nie byłby lepszy. byłby po prostu inny.

Member
    Awatar jaceks
    Podziękowania

Domyślnie

Opracowanie własnego algorytmu wcale nie musiałoby dać pożądanego efektu a czasowo/kosztowo baaaardzo niepewne. Po za tym użycie tego tylko jednorazowe. Analogowa robota też nie wiadomo ile potrwa ale z zasady daje pewność, że efekt nie może gorszego niż ten uzyskany z algorytmu a 100% pewność, że produkt będzie ukończony. "Użycie" w tym wypadku też jednorazowe, oczywiście.
    Jasne, jak by się udało zrobić pożądaną automatyzacje w określonym czasie i za zakładany budżet to praca mogłaby się posunąć szybciej, ale mogłoby się też skończyć klapą i powrotem do analogowych technik.
    A nawet wynalezienie fajnego automatycznego filtra skazałoby go po tym jednym razie na bezużyteczność. Całą robotę w tym wypadku robi tutaj oryginalność rozwiązania bo sam styl jest kwestią gustu - ani lepszy ani gorszy od innych. Ale jechanie na tym dalej to jak używanie filtrów PS.

Powiem więcej, jeszcze jedna taka animacja anologowo zrobiona przez nich w tym stylu raczej na pewno będzie już niezauważona. Nie można Ameryki odkryć jeszcze raz.

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

1. Ktoś kto kopiuje obce działa co najwyżej może być rzemieślnikiem.... tak było, jest i będzie zawsze.... chyba, że konsekwentniej będzie się niszczyło kolejnych Van Gogh-ów.... dla ogólnego dobra oczywiście...:))... może to zostawić... mutacji... czyli nie pomagać mądrzejszemu....:)

2. Nie ma, nie było i nie będzie nigdy AI... przy systemie zero-jedykowym to nadal tylko IX w. automatyka, biorąc pod uwagę rozwój technologii.... chyba, że każdy odkurzacz walący łbem o cokolwiek... nazwiemy inteligentnym....:)... chociaż jest sposób... można tak obniżyć poziom ludzkiej inteligencji, że dorównamy automatom... co można pomału zaobserwować...:)
    Humanista jest wśród ludzi... głupek tarza się w próżni...

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

a 100% pewność, że produkt będzie ukończony
    słuszny agrument. Nie watpie, że 'strefa komfortu' realizacyjnego grała rolę. I masz rację daje to odpowiedni efekt, tylko wlasnie ciezko eksplorowac ta technike. Musi umrzec wraz z pierwsza realizacja. W tym wzgledzie produkcje Laika studio jest nieco inna - mimo, ze technika tez tradycyjna.

jakość? jest świetna!
    Zgadzam sie, chcialbym to zobaczyc w dobrym 4k jako wystawa kadrow. Bardzo intrygujace. Skojarzyla mi sie od razu z nieukonczona animacja Daliego

Member
    Awatar LittleMy
    Podziękowania

Domyślnie

Swietny film, mialam okazje obejrzec w Dublinie - seans zakonczyl sie owacjami na stojaco calej widowni. Jak czytam komentarze tutaj na mysl nasuwa mi sie pomysl zastapienia tych dywagacji komentarzami generowanymi za pomoca sieci NLP - byloby szybciej i bardziej efektywnie :)
    Podziękowania Imperator, Loozack, Destroyer podziękował
    × tak 6 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member
    Awatar Bhai
    Podziękowania

Domyślnie

Takie olejne, ładne, stylizowane roto. Współczuję roto-ekipie chodź pewnie bawili się przednio :) Są ludzie którym taka robota pasuje.

Rozumiem podejście Olafa bo sam mam podobne jednak jeśli chodzi o 100% replikacje stylu VanGogha i nadanie jej ludzkiego, malarskiego wyglądu to wątpię czy dałoby się takie coś zrobić obecnie, to jest trudny temat a artyści to dziwne stworzenia nieznoszące kompromisu, będą się bić o każde pociągnięcie pędzla.. ich prawo (nie moja bajka).
    Więc może i dobrze że robili to na debila klatka po klatce bo mają dokładnie to co chcieli...

Pracowałem kiedy z czołowym polskim animatorem klasycznym, genialny artysta i bardzo pracowity ale bił się o każdy pixel (dosłownie), także lepiej sobie algorytmy zostawić na coś bardziej potrzebnego i godnego ponownego użycia niż artystyczne podniety grupki ludzi - moim zdaniem. Jest tyle potrzebnych narzędzi, których nie ma a być powinny, że stylizowanie się farbę olejną możemy sobie zostawić na XXII wiek.

Uprawnienia umieszczania postów