Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54

Wątek: Twój Vincent - making of wyjątkowej animacji nominowanej do Oscara

Member
    Awatar WWWoj
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    W mojej opinii sztuka ta "niezdefiniowana/magiczna" to po prostu szerszy aspekt komunikacji międzyludzkiej. Szerszy, bo wielopłaszczyznowy i międzypokoleniowy, czasem między epokowy. Zamknięte w dziele uczucie, które możesz komuś przekazać. Moc uczucia jest zwykle silniejsza i spójniejsza, gdy przekaz jest bardziej osobisty, dlatego autorstwo ma tak duże znaczenie. Chcemy rozmawiać z konkretnymi osobami, bytami. Przy czym można się wypowiadać bardzo pięknie, nie mając kompletnie nic konkretnego do powiedzenia, co w mojej opinii zaczyna być po prostu estetyką.
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Ok, ciekawe podejscie.
    Tez nad takim 'szerszym aspektem komunikacji międzyludzkiej' sie zastanawiam czasem, szczególnie analizując sztukę nowoczesna (np. modernizm) w opozycji do klasycznej (i neoklasycznej).
    Niemniej moje komentarze tu, to raczej przejaw bardziej utylitarnego podejścia do dzieła. Opinia, ze dzieło zbudowane dzis, powinno byc zaprojektowane w swoim procesie tak, by ułatwić budowanie kolejnych za 10 lat. Głównie z tego względu, ze pojawia sie element wymuszający zarządzanie - budżet produkcyjny.

Ale to tylko opinia. Nie wątpię, ze promuję ja bardzo agresywnie ;)
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar agdybybyl
    Podziękowania

Domyślnie

@WWWoj
    ... pięknie to napisałeś i do tego z wewnętrznym przekonaniem, a jeszcze tworzysz i potrafisz to sprzedać... chwała Ci....!!!... doceniam i jestem dumny. To nie znaczy, że nie będę się czepiał... od Ciebie zawsze będę wymagał więcej... bo masz możliwości...!!!

@olaf
    Zarządzający budżetami... którzy nigdy nie widzieli budżetu, nie mówiąc o ich zarządzaniu.... w kontekście stroszenia bezpiórza przy nazwisku Van Gogh... smutno-kwaśne...!!!...:)))...
    Humanista jest wśród ludzi... głupek tarza się w próżni...

Member
    Awatar walmord
    Podziękowania

Domyślnie

Olaf - jak rozumiem, twój ideał artysty to Leonardo da Vinci, który nieustannie eksperymentował z technologią i czasem zostało coś dla potomnych, a czasem ulice spływały brązem po nieudanym odlewie albo freski które miały przetrwać wieki znikały po kilku dniach. Ale na pewno było warto. Podobne podejście kiedyś zaprezentował Rybczyński, który zapytany o swoje ideały opisał własnie artystę- technologa który sam sobie stawia wyzwania artystyczne i technologiczne i je rozkminia razem, równorzędnie. Fajna sprawa, tylko wielu artystów prezentuje raczej pogląd WWWoj - dla nich najważniejsze jest to CO chcą wyrazić a nie JAK, a im prostsze maja do tego narzędzia, tym lepiej, bo nie zawracają sobie głowy technologią. Obawiam się że nie obejdziemy się bez jednych ani drugich. Bez takich Leonardów artyści czekali by na rozwiązania technologiczne od naukowców, którzy nie bardzo by rozumieli czego oni tak naprawdę chcą, a znowu bez Van Goghów gdzie przepadła by nam cała historia sztuki.

Sam trailer Vincenta mnie niepokoi z tego względu, że zamiast animacji malarskiej widzę głównie rotoscoping. Cała kreacja dokonała się gdzieś na etapie zdjęć, animacji 3d i animatików. Ale chętnie zobaczę i przekonam się czy to działa. I jak zwykle najważniejsze będzie to, czy film będzie po prostu dobry tak po "filmowemu", żeby ta estetyczna egzaltacja okazała się środkiem do osiągnięcia celu a nie celem samym w sobie. Mam nadzieję na dobry seans bo to film który powstał z pasji.

Dlatego pisanie przez niektórych że Vincent był robiony "na debila" - no trzeba być debilem żeby coś takiego napisać. Ludzie "na debila" robią fantastyczne rzeczy, przechodzą w ten sposób do historii, tak z dzisiejszych newsów - właśnie grupa ludzi wchodzi "na debila" na K2, a przecież mogli by w tym czasie zbudować super helikopter, wlecieć nim tak w jakimś extra skafandrze antywysokościowym, zrobić fotkę i wrócić do domu, a super helikopter został by dla potomności. No co za debile...

Jest taki mega debil - rosyjski mistrz od animacji malarskich, Aleksandr Petrov, który ma na koncie Oscara za film malowany olejami, co prawda krótkometrażowy, ale świetny:

https://www.youtube.com/watch?v=NNCxNntn2yc

https://www.youtube.com/watch?v=7MpAr3rcEg0
    Ostatnio edytowane przez walmord ; 06-02-18 o 13:22
    × tak 2 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Obawiam się że nie obejdziemy się bez jednych ani drugich
    Słuszna uwaga.

Film 'Stary człowiek i morze' - przepiękny

Member
    Awatar pxl666
    Podziękowania

Domyślnie

mnie to tam chodziło tylko o to ze jako widzowi , film jako obraz się nie podoba , głownie ze względu na ten rozedrgany , trzęsący sie kolor . aspekty rzemieślnicze czy produkcyjne to inna bajka . nie patrze na to w ten sposób ...

Member
    Awatar walmord
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez olaf Zobacz posta

Film 'Stary człowiek i morze' - przepiękny
    znalazłem w HD!

https://www.youtube.com/watch?v=NNCxNntn2yc
    Podziękowania olaf, wroniec podziękował

Member
    Awatar WWWoj
    Podziękowania

Domyślnie

Akurat uważam, że dobór środków wyrazu czyli JAK do tego CO chcesz wyrazić jest bardzo istotny, dlatego zrobienie filmu akurat o Vincencie filtrem, było by co najmniej faux pas ;)

Paweł Grzelak
    Awatar deshu
    Podziękowania

Domyślnie

Mądraskujemy o AI, a mylimy je z sieciami neuronowymi? Ups!

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Nie mylimy ale upraszczamy. Fakt, rozbudowane klasyfikatory to jeszcze nie AI na szczęście :)
    Podziękowania deshu podziękował

Uprawnienia umieszczania postów