Skocz do zawartości

Modelowanie opakowania papierowego plisa


coolturek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim !!!

 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i od razu mam pytanie :)

 

Chciałbym wykonać opakowanie papierowe typu plisa i szczerze, próbowałem na różne sposoby i nie umiem osiągnąć zamierzonego efektu... Jestem początkujący, wykonałem już kilka wizualizacji wnętrz, z zewnątrz, różnych mebli i produktów natomiast nie umiem poradzić sobie z tym projektem. Czy jest ktoś z Was chętny by podpowiedzieć jak można to wykonać ? Załączam przykładowe zdjęcie.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Waszym podpowiedziom, podzieliłem spherę na 1/8 i zwęziłem prawą krawędź, później skopiowałem wg. środka kilka razy i powstał okrąg. Później trochę na vertexach zadziałałem i powstało coś takiego, po nadaniu tekstury pogniecionego papieru. Coś byście jeszcze zmienili ? Czy efekt wygląda naturalnie ? Aha i oczywiście jest to zdjęcie bez etykiety póki co i kiepska jakość ;) I sorki Olaf za może głupie pytanie ale chyba nie znam jeszcze niektórych określeń, co to znaczy "nałożyć normalkę" ? :D

 

Dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna roobota, teraz nałóż normalkę :D

Chodzi o normal mapę - mapę wypukłości - wystarczy pewnie, że wrzucisz ten sam obrazek do kanału 'normal map' i potestujesz natężenie. Jaki soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to kojarzę, korzystam ☺️ Pomyślałem, że posiedzę dzisiaj i pobawię się vraydisplace i tam będzie lepszy efekt, trochę "pogniecie" vertexy. Bumpa wczoraj dołożyłem, ewentualnie mogę jeszcze przerobić teksturę na kontrast i taką wrzucić do bumpa, co bardziej uwypukli zagniecione miejsca. Wrzucę efekt po zrobieniu ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj może te tutoriale, spróbuj wydedukować o co nam z Olafem chodzi, bo póki co błądzisz po omacku. próbuj dalej!

 

 

 

jeśli to Twoje komercyjne zlecenie, spróbuj zaprezentować produkt w kontekście, w jakim będzie używany. w drugim linku gość rozkłada krople na puszce coli, Ty możesz spróbować np. pokazać estetyczną kompozycję rozpakowanego i opartego o nie zapakowanego mydła, na ciemnej połyskliwej powierzchni, jak blat łazienkowy. dodane krople na blacie lub mydle dodadzą realizmu, ale najważniejsze jest oświetlenie - tutoriale, studio foto i szkice Olafa to nic więcej, jak tylko symulacja estetycznej kombinacji światła naturalnego i sztucznego - wyobraź sobie, że Twój wirtualny blat znajduje się w pobliżu okna łazienki (chłodne, rozproszone) i lampki np. na lustrze (ciepłe, kierunkowe). nie przegnij z różnicą temperatur, chodzi tu bardziej o kontrasty tonalne jasne/ciemne. oko ludzkie lepiej czyta bryłę, kiedy ta jest oświetlona z dwóch przeciwnych kierunków, dlatego w studio rzuca się zazwyczaj rozproszone od frontu/boku i ostre kierunkowe od tyłu dla podkreślenia konturów. robisz wirtualny obiekt na ekranie komputera, zadbaj o kontekst, jeśli chcesz rzeczywistego odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że jeszcze sporo nauki przede mną. Ale dziękuję za podpowiedzi. Popatrzę na tutoriale i spróbuję ogarnąć temat. Wiem, że najważniejsza w wizualizacji jest gra świateł by wyglądało to jak najbardziej naturalnie a niestety z tym mam jeszcze problem. Fajnie, że dzięki takim projektom i dyskusjom można ukierunkować swoje braki i podszlifowac umiejętności ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !!!

 

Wyszło mi ostatecznie coś takiego, wziąłem sobie Wasze porady pod uwagę i o to końcowy efekt, już w dobrej rozdzielczości. O to mniej więcej Wam chodziło ? Faktycznie...zabawa barwą i ustawieniem światła daje spore różnice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności