Skocz do zawartości

Toolbag 3 multitexture


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nie wiecie może jak w marmoset toolbag 3 nałożyć kilka textur na jeden obiekt? Wiem że można zaimportować model podzielony na kawałki tak jak uv ale wtedy widać seemy nawet na gołym modelu bez textur. Pytanie jak sprawić żeby te seemy zniknęły jeśli nie ma innego sposobu jak zaimportowanie modelu w kawałkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Zalezy w sumie od modelu, gdzie teksturujesz i gdzie go palisz. Ale jesli masz dobrze wypalone normale to seamy znikna po nalozeniu tekstur, widac je tylko jesli masz wrzucony bazowy material bez tekstur.I musisz miec osobny material na kazda czesc modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak użyję mapowania bez podziału na kilka textur to nie ma seemów na gołym modelu i po nałożeniu normalek. Normalki palone w zbrushu, w maxie i w toolbagu. Przy mapowaniu z kilkoma texturami nie ma jak nałożyć kilku textur bez zaimportowania modelu w kawałkach a wtedy nie ważne gdzie palę normalki seemy są widoczne i na gołym modelu i przy nałożeniu normalek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz jak wyglada model, bedzie prosciej :)) Mi zawsze w takim wypadku pomaga 3dsMAX, zaznaczasz dwa kawalki modelu, wrzucasz Edit Vertex Normal i wtedy bedziesz widzial kierunek w jakim wypalane sa normale, musisz po prostu ustawic tak aby byl ten sam kierunek(zaznaczasz dwie rozne linie i klikasz unify - czy jakos tak). Na pewno bym nie palil map w Zbrushu, sprobuj Marmoset albo Substance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unifikacja normali na krawędzi działa i pewnie to jest rozwiązanie tylko trochę dużo roboty bo gdyby cos się zmieniło to trzeba by za kazdym razem jak cos zmienię w zbrushu edytować te normale. Obszedłem problem robiąc jedną texturę 4k zamiast czterech 2k i to mi wystarczy w tym przypadku bo będzie mniej roboty później. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności