Skocz do zawartości

Maya viewport visual glitch. POTRZEBNA POMOC!!


kapibaar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie zaznaczam, że jestem Blenderowcem i Mayę znam pobieżnie, na tyle na ile muszę, stąd moja frustracja. Korzystając z programu Maya natrafiłem na pewien bardzo frustrujący problem na który nie jestem w stanie znaleźć rozwiązania. Opiszę go szczegółowo poniżej: zaimportowałem do Mayi model wypuszczony z iClone7 wraz z rigiem, zrobiłem retarget używając HumanIK, po czym zaimportowałem plik mocap i wypaliłem go na control rigu celem wyczyszczenia. W pliku mocap aktor często podpierał się, łapał za twarz czy za biodra, co w surowym mocapie wygląda bardzo niechlujnie i wymaga wyczyszczenia. Jako, że ręczne czyszczenie takiego ślizgania daje bardzo pokraczny, nie profesjonalny wynik zdecydowałem, że użyję do tego celu lokatorów i constrainów. Do wyśledzenia ruchu np samej brody, albo samego łokcia użyłem skryptu RivetButton (czy jakoś tak) który po odpaleniu umieszcza w miejscu zaznaczenia krawędzi lokator i parentuje go z tymi krawędziami. Aby uniknąć zbędnego skomplikowania konstrukcji ruch lokatora wypaliłem, a jego constraina usunąłem. Do wypalonego locatora podczepiłem kontrolkę IK dłoni co w efekcie dało zamierzony efekt - płynny ruch ręki trzymającej brodę. Ów ramię było oparte na drugiej dłoni, więc analogicznie chciałem ją podpiąć tą samą metodą, tym razem pod łokieć prawej ręki. Zabieg udał się, lecz po sparentowaniu mesh nagle skurczył się w niekształtną formę u stop szkieletu co zatrzymało moją moją pracę, która stoi do dziś. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jak poradzić sobie z takim bugiem? Do postu dołączam przykładowy film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak na szybko, bo w Motion Builderze też się czasami różne kwiatki potrafią robić jak robisz constraint effectora. Kliknij sobie tam w Character Controll prawym na ten effector co go chcesz podpiąć i daj Create Aux Effector i tego podpinaj pod nulla. Mam nadzieje, że się nie sypnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Na szkielecie działa, jednak mesh dalej nie chce za nim podążać. Spójrz na żółte komunikaty MELa, może coś z tego rozumiesz?https://www.youtube.com/watch?v=b7BGfx5y7s0&feature=youtu.be

 

- - - Połączono posty - - -

 

Ominąłem to w ten sposób, że zamiast podpinać do riveta, podpiąłem do kontrolki łokcia czy brzucha. Mesh już się nie kurczył. jednak ten efekt jest nie satysfakcjonujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, coś dziwnie to działa bo jak tworzysz Aux Effector to ręką powinna być do niego przypięta, a u Ciebie to pływa... może tam jakiś loop z constrainów Ci się zrobił?

Jak chcesz to wyślij scenę to zerknę o co tam może chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności