Skocz do zawartości

Lśniący/jedwabny dywan


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!Potrzebuję stworzyć materiał lśniącego/jedwabnego dywanu. Załączam zdjęcie poglądowe. Nie wiem za bardzo, jak się za to zabrać. Próbowałam z falloff dodając 'pociapkaną' teksturę, ale efekt nie jest zachwycający. Czy lepiej będzie zrobić ten dywan na modyfikatorze fur&hair, czy lepiej dodać po prostu bumpa/displace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

najlepiej wyjdzie jak scatterem rozmieścisz włoski, displacement za bardzo w pionie dziala bez krzywienia włókien.. jak ma króciutkie włokna to jakoś sobie poradzisz normal mapą.. fur też da radę jak odpowiednio poczeszesz i ustawisz parametry,druga sprawa- ten dywan który dodałeś w załączniku jest zrobiony z pozszywanych kwadratowych kawałków.. także najlepiej wyjdzie jak pozszywasz kwadratowe kawałki np w marvelous designer z symulacją tkanin, a potem jeszcze ewentualnie wrzucisz na to włoski :)stawiał bym że dywan z załącznika jest zrobiony w marvelous i ma tylko normal mape wrzucona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Z pozszywaniem poradzę sobie w marvellousie. Jednak najbardziej zależy mi na tym efekcie lśnienia, czy da radę zrobić to furem np. odpowiednio zaczesując i ustawiając wysokie reflections i użyć tylko tego narzędzia bez dodatkowego nakładania tekstury, czy może kombinować ze scatterem i wtedy nałożyć teksturę z jakimś falloffem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polka, dlaczego czarno biały diffuse? chyba bump masz na myśli? szczerze- najszybciej bym to zrobił forest packiem z mapą koloru.. ale ten dywan ma na tyle krótkie włosy że faktycznie diffuse+ bump+ reflect da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności