Skocz do zawartości

Biurko do pracy na stojąco


Araiel

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z ciągnącymi się u mnie problemami zdrowotnymi przez najbliższe pół roku albo i dłużej będę mieć uniemożliwioną pracę na siedząco. W związku z tym chciałbym się "przesiąść" na biurko z możliwością regulacji wysokości blatu - jakoś nie widzi mi się marnowanie czasu po operacji... po prostu nie wytrzymam tak długiego czasu bez tworzenia nowych prac. Przeglądałem różne meble na necie, ale nie potrafię znaleźć nic fajniejszego. To co znajduję wydaje mi się takie nijakie. Może ktoś z Was ma doświadczenie z takim rodzajem biurek i będzie mi w stanie pomóc w doborze tego najbardziej odpowiedniego? Rozmiarowo chciałbym, żeby to było coś większego. Muszą się na nim zmieścić spokojnie dwa monitory - w przyszłości chciałbym też dorzucić trzeci. Może być też coś w kształcie "L", bo obecnie biurko mam w rogu pokoju i wcześniej myślałem o zamówieniu narożnego na wymiar. Nie wiem czy to możliwe, ale fajnie by było gdyby istniała możliwość rozbudowy zestawu o jakieś pasujące do stylistyki szuflady, szafki wolnostojące - czy coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

michalo, dzięki za link. Tej firmy akurat nie widziałem. Fajne mają rzeczy, a te narożne mi się podobają. Tylko ta cena... Najprostsze do pracy na stojąco zaczynają się od 3400zł, a te narożne to koszt od 4000 do 5500zł. Tyle kasy niestety nie mam na samo biurko, ale chyba ciężko będzie znaleźć coś sensownego w bardziej zjadliwej cenie. Będę dalej przeglądał net i szukał jakichś opinii - najwyżej jak się nie uda, to po operacji pozostanie mi leżenie w łóżku przez kilka miesięcy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rly, do rysowania to myślałem właśnie o biurku kreślarskim - akurat tutaj można dostać jakieś fajne modele w rozsądnej cenie. Ale do pracy przy kompie muszę mieć biurko.

 

olaf, ja wiem, że praca na stojąco też ma swoje minusy i na dłuższą metę też nie jest zdrowa, ale po operacji przez pół roku nie będę mógł siedzieć. Pierwsze półtora miesiąca to pewnie w ogóle z łóżka nie wstanę, ale potem chciałbym jednak już coś porobić. Dlatego myślę o biurku z możliwością regulacji wysokości blatu, żeby przez te pół roku dopóki nie wrócę do pełni zdrowia pracować na stojąco, a potem wrócić do siedzącego trybu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe podsumowanie tego co zebrałem:

- to co podesłał michalo http://www.west-pol.eu/biurka_z_regulowana_wysokoscia. Tutaj podoba mi się to narożne, ale wersja elektryczne to koszt 5400zł

- IKEA Bekant http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S69022491/ - 3150zł

- Modulus https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/biurka-z-regulacja-wysokosci/biurko/6205343-25206424.wf?productId=25206426 - tutaj opcja najtańsza, bo 2200zł .

- widziałem jeszcze takie regulowane "nakładki" na normalne biurka w zagranicznych sklepach, ale przeważnie nie mają one zbyt dużych rozmiarów i ciężko by było na nich zmieścić dwa duże monitory. Było kilka większych modeli, ale te znowu kosztują około 2000zł, więc już wolałbym całe biurko kupić niż tylko nakładkę.

Na razie składam się ku najtańszemu rozwiązaniu, ale mam jeszcze kontakt do kilku stolarzy. Może któryś z nich będzie w stanie zaproponować coś fajnego w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze coś takiego z IKEA na korbę, możesz kupić samą ramę (chyba 600pln) dodać dowolny blat. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S49084965/ Ja mam taki z blatem z drewna klejonego 186x63x3,8cm, zhakowany na wyspę kuchenną, stół, barek w zależności jaką wysokość ustawie. Obawiałem się o stabilność ale jest wzorowo, tak samo w kwestii jakości wykonania i łatwości regulacji.

Edytowane przez stormwind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki stelaż, i blat wedle uznania możesz sobie kupić jaki chcesz https://www.efekt-style.pl/meble-biurowe/shop/282-4573-0-Stelaz-elektryczny-do-stolu-i-biurka-EF-STE-01T-czarny---regulacja-wysokosci.htmlA potem to już prosta droga żeby dokupić w tej samej kolorsytyce jakieś kontenerki czy inne meble przybiurkowe :)Nie stoję przed nim cały czas ale kilka godzin tygodniowo by się zebrało. Bardzo fajna opcja bo jak stoisz to bardzo łatwo odejść od niego i coś innego zrobić a jak już zasiądziesz na tronie to możesz tak gnić godzinami :) poza tym możesz się trochę poprzeciągać i pozmieniać pozycje ciągle pracując więc dodatkowy plus, że nie musisz się odrywać od pracy. Biurka nieelektryczne jak to z ikei na korbkę to moim zdaniem bardzo słabe rozwiązanie bo trzeba się sporo nakręcić i jak chcesz postać ze 20 min to nawet nie będzie ci się chciało korbką machać a w elektryku klikniesz guziczek z ustawioną przez siebie wysokością, przeciągniesz sie i już jest tam gdzie być powinno.- Btw ten modulus z Twojego linku to cena netto a po drugie nie ma predefiniowanych wysokości tylko za każdym razem musisz trzymać guziczek i na oko ustawiać odpowiednią wysokość, niby drobiazg ale na dłuższą metę będzie niewygodne.

Edytowane przez Imperator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stormwind, dzięki za pomysł odnośnie kupienia ramy i dodania do tego blatu. Warte rozważenia, ale tak jak potem napisał Imperator będę skłaniał się ku elektrycznemu rozwiązaniu.

 

Imperator, ciekawa sprawa z tym co podałeś, bo akurat dzwoniłem dzisiaj do pewnego stolarza z mojej okolicy, którego mi znajomi polecili i wydaje mi się, że on korzysta właśnie z rozwiązań tej firmy. Ogólnie na początku myślałem, że stolarz to będzie najdroższe rozwiązanie, a po rozmowie telefonicznej wyszło, że będzie to chyba najtańsza opcja i najbardziej dostosowana do tego na czy mi zależy. Tak więc pewnie zdecyduję się na to rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i najwazniejsze - szybkiego powrotu do zdrowia :)

 

Ogolny komentarz - rozbrajajace sa te nowoczesne rozwiazania starajace sie wynalezc kolo na nowo. Potrzebowali wielu lat i badan zeby odkryc ze wielogodzinne stanie nie jest takie znowu dobre? :D Mogli sie zapytac osob ktore pracowaly w sklepie "za lada" jakie to swietne jest tak stac calymi dniami. Zylaki, ogolne problemy z nogami, bole plecow... Ale nie - nowoczesny swiat musi na nowo dokonac badan i odkryc to co bylo wiadome od lat. Nie wiem czy smiac sie czy plakac jak widze tych "naukowcow" czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Araiel na tej stronie ze stelażem możesz też kupić od razu blat w dowolnych rozmiarach tylko do nich napisz bo na stronie mają rozmiary standardowe do wyboru, potem kupujesz kilak śrub w castoramie za 40gr i już masz biurko i zrobione :) Ja jeszcze sobie kupiłem od nich mały blacik, aluminiowe stópki z allegro i zrobiłem podstawkę pod monitory i przy okazji miejsce na ituoasa i jakieś graty. Mogłem kupić nogę mocowaną na brzegu biurka ale to bardziej by zachwiało konstrukcją bo jednak jak się te prawie 20 kg postawi na jednym brzegu to na stabilności straci trochę więcej niż moja piękna konstrukcja :P

 

zdjęcie jeszcze z momentu worki in progress wiec kable się walają, nie ma drugiego głośnika i tak trochę nie za ładnie jeszcze to wygląda :P moniotry 2x 27 a blat jeśli dobrze pamiętam wziąłem 160x70 teraz wziąłbym większy bo mi się dziewczyna na niego z laptopem pcha mimo, że ma swoje, trochę mniejsze biurko zaraz obok mojego :)

Clipboard01.jpg

 

Ja sobie jeszcze listwę zasilającą i kable poprzyczepiałem od spodu biurka za pomocą kilku uchwyków na opaski zaciskowe i drutami wiązałkowymi, kurz sięnie zbiera a koty komputera nie wyłączają i kalbli nie targają :) Do tego wszelakie wtyczki do ładowania telefonu, tabletu, słuchawek itd przymocowałem na brzegu biurka samoprzylepnymi organizerami na kable za 4zł (6 szt) :)

 

Nezumi - wielogodzinne stanie wiadomo że jest niezdrowe ale wielogodzinne siedzenie nawet bardziej choć tak nie męczy, ale jak sobie staniesz dwa razy na dzień przed takim biurkiem po 20 min to na pewno Ci sienie pogorszy :)

Edytowane przez Imperator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, dzięki - mam nadzieję, że uda mi się jak najszybciej z tym wszystkim uporać :)

 

Imperator, zdecyduję się właśnie chyba na takie rozwiązanie, że sam kupię stelaż + blat i sobie to zmontuję. Tylko nie wiem czy teraz, czy "trochę" później, bo akurat dostałem dość szybko termin przyjęcia do szpitala, więc może być ciężko wyrobić się przed planowaną operacją.

 

Ps. Jak już wszystko będę mieć u siebie, to dam znać jak się biurko sprawuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam po długiej nieobecności :D Udało mi się też skompletować wszystkie meble, tak więc mogę już normalnie pracować po operacji i pobycie w szpitalu. Poniżej wrzucam fotkę jak to u mnie wygląda (stelaż i blat zamówione z miejsca, które polecił Imperator :) ).

 

biurka_panorama_1200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :) Przy dobrze ogarniętym miejscu do pracy aż nabrałem większych chęci do tworzenia :D A ze zdrowiem też mam nadzieję, że w końcu będę mieć już spokój, bo ogólnie miesiąc mnie w tym szpitalu trzymali - przy czym dwa razy byłem na stole operacyjnym i straszyli kolejnym razem, ale na szczęście udało się tego uniknąć i na razie wszystko wygląda co raz lepiej. Tak więc ruszam w nadchodzącym tygodniu z aktualizacją teczki na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imperator Mam zamiar kupić ten sam stelaż STE-01T (mam już blat 180x80), jest to najtańsza opcja jaką znalazłem.

Mam do ciebie kilka pytań: czy biurko ciągle działa? :) ile razy dziennie nim jeździsz? ile masz wzrostu i czy wysokość do stania jest odpowiednia (większość biurek ma zakres do 125 a tutaj tylko 115)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1m mam 171cm ale biurko podnoszę do 91 kiedy pracuję na stojąco więc zakładam, że do 2m wzrosty powinno wystarczyć :) Poza tym im wyżej podniesiesz tym bardziej staje się niestabilne i nie wiem czy 125 miałoby zastosowanie jeśli nie masz ok 2m wzrostu bo przy pracy stojącej ręce swobodnie spoczywają na biurku, kąt w łokciach trochę ponad 90 stopni więc możesz sobie zmierzyć ile masz mniej więcej do łokci i czy 115 wystarczy :) Ja się zastanawiałem czy by się nie dało biurka tak jeszcze ze 2cm opuścić ale to pewnie trzeba by było nóżki przypiłować a to kawał ciężkiego metalu więc chałupniczymi metodami tego nie zrobię.

 

Biurko nadal działa, jednego dnia podnoszę po kilka razy tak z 10 pewnie a innym razem w ogóle, ciężko powiedzieć jaka będzie średnia ale póki co nie wiedzę żeby miało się rozpaść.

Dodam tylko, że zabezpieczenie wyłączające mechanizm gdy biurko jest blokowane raczej nie jest jakieś rewelacyjne, mam biurko częściowo przy oknie, trochę mi się podsunęło pod parapet i przy podnoszeniu na niego natrafiło i się nie zatrzymało, coś trzasnęło w blacie zanim wyłączyłem ręcznie, blat lekko stracił na krzywiźnie ale nadal utrzymuje 20kg monitorów a sam mechanizm biurka działa jak działał bez zarzutu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wszystko dobrze działa. Ja przy takim samym wzroście jak Imperator - czyli 171cm - mam wysokość ustawioną na 103 cm. Co jakiś czas opuszczam sobie biurko do "normalnej" wysokości, żeby przyzwyczajać się powoli znowu do siedzenia i mechanizm normalnie działa (czy przy opuszczaniu, czy podnoszeniu). Wszystko jest też stabilne. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Tylko jak dla mnie trzeba brać do tego ten grubszy blat - 36mm.

 

Ps. Jedyny minus to badziewna instrukcja montażu :P - razem z bratem i kumplem strasznie się namęczyliśmy ze złożeniem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka, podnoszę do 97 nie 91 :) sprawdziłem 103 i dla mnie to już jest mniej komfortowe.

 

I zgodzę się zarówno co do blatu 36mm i do instrukcji choć ja się z nią aż tak nie męczyłem, ale ja lubuję się w logicznych grach i zagadkach więc potraktowałem to podobnie i nie mam jakichś złych wspomnień z czasów montażu czego nie mogę powiedzieć o tych tanich roletach na okna zaprojektowanych chyba przez samego diabła :)

 

Dodatkowo myślę, że nie najgorszym pomysłem byłoby przykręcić nogi nie idealnie na środku ale bardziej od strony gdzie będą stały monitory, lepiej rozłoży to punkt ciężkości na stopkach a poza tym przy węższych blatach gdy się siedzi na krześle i sprawdza kolejną pozycję krzesłowej kamasutry to czasem można kolanem natrafić na ten wystający dzyndzel od silnika, blat 80cm a nie 70 jaki mam też może trochę w tym pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Ja mam 178cm i dokładnie 115cm do łokcia - przy założeniu że pracuję oparty o to biurko i łokieć pod kątem 90*. Blat już mam, 80x180 grubość 36.

Generalnie jak się przymierzałem do pracy na stojąco, to wydaje mi się, że lepiej kiedy całe przedramie leży na biurku, czyli raczej będę podnosił je wyżej niż wy.

 

Prawdopodobnie zdecyduję się na https://www.elevodesk.eu/sklep/biurka/elevo-grande-biurko-z-elektryczna-regulacja-wysokosci-bez-blatu/

Edytowane przez m1m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, ArnoldSzczesliwy said:

Pierwsze 2 tygodnie starałem się postać, później olałem i już tylko siedze 😄 

XD to samo 😄 Ale bardzo fajna jest opcja żeby sobie wstać na te 30-40 min kilka razy dziennie, rozprostować nogi, pobujać się jak już tyłek boli od siedzenia. Stanie w pracy godzinami może zdrowe nie jest, ale wielogodzinne siedzenie bez przerwy również. 

Drugą zaletą o której mało kto pisze jest to że można sobie ustawić blat na idealnej wysokości, co bardzo zwiększa komfort pracy.

  • Like 1
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności