Skocz do zawartości

Zestaw PC 9000zł


ManInBlack

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,Proszę o radę bardziej doświadczonych użytkowników.Czy komputer o poniższych parametrach będzie się naddawał do wydajnej pracy w Photoshopie/Illustratorze. Do tego czasami jakieś rendery w programach 3D. Głównie chodzi mi o to czy warto inwestować w procesor Xeon. Procesor Intel Xeon E5-1630 v4 (4 rdzenie, 3,7GHz, 4,0GHz Turbo, 2400MHz, 10MB,140W);64GB (8x8GB) 2400MHz w modułach RDIMM DDR4 z funkcją ECC;Dysk SSD SATA 2,5" klasy 20 o pojemności 256GB; 2TB SATA 7,2tys. obr./min 3,5-calowy dodatkowy dysk twardy; Intel AHCI chipset SATA zintegrowany kontroler 6x6,0Gb/s z programowym RAID 0/1/5/10; Quadro P2000, 5GB, 4 DP (PWS ATXX10) Z góry dzięki za pomoc :) -----------------------Edit:Nie wiem czemu nie chce się ładnie post zedytować, całość tekstu wkleja jednym ciągiem.

Edytowane przez ManInBlack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tego Xeon i Quadro bym sobie darował. Ogólnie ja ostatnio obstawiam Ryzen. Ani i7 na x99 ani x399 Threadripper Ci nie są potrzebne. Drogi koszt płyt głównych. 64GB DDR4 raczej Ci starcza i to z nadmiarem. Procesory które Ci zaproponuję obsługują max 64GB DDR4 4x16GB dwukanałowe.

Moje propozycjesą w załączniku. Ogólnie jak nie chcesz SLI potem to szedłbym w jedną z dwóch tańszych opcji od Intela lub AMD.

8700k 6 rdzeni 12 wątków i Ryzen 1800x 8 rdzeni 16 wątków. Wszystkie Ryzen na płytach B350 i x370 da się podkręcać. Tak więc możesz kupić równie dobrze 1700 lub 1700x. 1700 Ryzen ma chłodzenie w pudełku. Tak nawiasem mówiąc 32GB DDR4 ci nie tarcza? Może warto zainwestować w drugie 32GB w późniejszym czasie. Ceny obecnie ram i kart to jakaś abstrakcja podyktowana podażą i brakiem wydajności fabryk pamięci RAM ,które tłuką na potęgę DDR5 do kart graficznych. Obudowy to kwestia gustu ja mam Midi przy 6700k i GTX 1070. Zasilacz zaś 80+ OCZ 600W.

Do jednej karty przy tej konfiguracji zasilacz taki od 550W i 80+. Do dwóch już 700W w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności