Skocz do zawartości

Dynamesh - limit siatki


michalo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wam. [table][tr][td] Brak formatowania tekstu, zlało wszystko dlatego wrzucam w tableke ;) Moderatorzy proszę zróbcie coś z tym[/td][/tr][/table] [table][tr][td] Nie wiem czy to ja jestem jakiś upośledzony czy tak już jest w ZBrushu i trzeba z tym żyć. Coraz częściej mnie to męczy, zwłaszcza gdy potrzebuję jednolitej siatki z kilku tooli o dużym zagęszczeniu. Da radę osiągnąć każda gęstość siatki z dynamesh? Bo z tego co słyszę i czytam, to rozdzielczość dynamesh uzależniona jest od wielkości modelu. Tak jak rysowanie w shadowboxie. [/td][/tr][/table] [table][tr][td] A moje modele nie reagują na skalę. Powiedzmy model postaci ma max 5-6 mln poly na 4k dynamesh slider i żaden dynamesh master, czy ręczne skalowanie, czy zmiana rozmiaru w scale masterze nic tutaj nie daje. Zrobiłem teraz test na innym kompie w pracy - nowy sprzęt, w miarę wydajny (w domu mam powiedzmy średni więc zarzucałem to sprzętowi) [/td][/tr][/table] [table][tr][td] Ze zwykłej gwiazdki polymesh3d zrobiłem dyna mesh w rozdzielczości 4k. Dało mi to 2,66 mln points. Zduplikowałem ją. Deformation>>size na 100%, troche smoothem przeleciałem dla pewności i redynamesh 4k. Dało 2,66 mln. [/td][/tr][/table] [table][tr][td] Zrobiłem sześcian. W 4k dynamesh ma 9,8 mln. Zeskalowany 100% też. Rozciągnięty na jednej osi przynajmniej 3 - krotnie, 11 mln poly - siatka się trochę rozciągnęła w porównaniu do sześcianu więc tak na prawdę rozdzielczość spadła. [/td][/tr][/table] [table][tr][td] Czego ja nie kumam? Robię coś źle? Kiedyś wysłałem o tym ticketa, jeszcze w 4r7. Po wymianie plików i maili taką odpowiedź dostałem. Ale wtedy uznałem to za "pojedynczy przypadek". [/td][/tr][/table] [table][tr][td] Okazuje się, że jest tak ze wszystkim.. Taką odp. dostałem: [/td][/tr][/table]

We cannot narrow down specifically why this particular mesh will not adjust in resolution, however there have been very rare reported occasions where a mesh will not build any additional polygons for a mesh. I have shared this issue with the rest of our development team, and we will continue to look into this issue, however we cannot offer you an other information or fix at this time. With our new advancements in ZBrush 4R8, those should give you new options beyond this method.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności