Skocz do zawartości

Konwersja bryły (splajn + mod Surface) do Editable Poly


kato555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wymodelowałem wieże czołgową ze splajnów obrysowanych na wręgach z Małego Modelarza i nałożyłem na to mod Surface. Teraz chciałbym zrobić w nim jakieś wyciągnięcia, otwory, itp. Użyłem mod Editable Poly. Moim oczom ukazał się widok jak na załączniku. Czy jest jakieś polecenie, które automatycznie połączy wszystkie te punkty czy muszę zrobić to ręcznie? Bez tego chyba nie da się zrobić jakichkolwiek modyfikacji w bryle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tu sobie pooglądaj:https://www.youtube.com/watch?v=XLhp6s3jd78generalnie najlepiej było by to modelować ręcznie poly modellingiem dbając o geometrię siatki tak żeby dało się na nią wrzucić turbosmooth..... zobacz sobie pod hasłem hard surface modelling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. W przyszłości na pewno się przyda. Niestety mam ograniczony czas. Sporo czasu zajęło by mi teraz wymodelowanie tego tak jak na filmie. Dlatego interesuje mnie czy z tym co zrobiłem inną metoda da się jeszcze coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj edit poly poniżej symmetry. Kolejność modyfikatorów ma duże znaczenie, a tu do tego trafiłeś na bardzo nietypowy błąd maxa w interpretacji. Btw, możesz później pracować dalej na tej bryle metodą wskazaną przez Mitica, bo masz dobrą bazę. Ręczne modelowanie prędzej czy później stanie sie uciążliwe. Zmniejsz ilość seps w Surface i nad edit poly dodaj meshsmooth. Nie obędzie się zapewne w dostosowaniu bazy do bryły. I nie przejmuj się jeżeli od razu nie będzie doskonale, ta metoda daje efekty proporcjonalnie do ilości czasu na praktykę.

Edytowane przez stormwind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności