Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Parę wizek zainspirowanych projektem "Kekkila Green Shed". Głównym celem było stworzenie niepowtarzalnego, ciepłego klimatu oraz próba pokazania jak największej dbałości o detale.

dream garden shed

max | corona renderer | quixel megascans | itoo forest pack | photoshop | topaz adjust | magic bullet looks

Miłego oglądania!

G8aGKKK.jpglTA9BCc.jpg6uf6DBf.jpgUZDeBDy.jpg3qrLL5o.jpgB08jg48.jpg7nN1pgF.jpgH9DyVFB.jpg

Edytowane przez evelina89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mega pracka, juz wcześniej widziałem to na stronie Corony na fb ale nie sądziłem, że to made in Poland :D Można się dowiedzieć coś na tematy techniczne? Jakie czasy liczenia i na jakim sprzecie oraz jakieś wyjaśnienie odnośnie setupu dla światła i może jakis goły render z corony co by ludzie nie zniechęcali się zaraz po pierwszym renderze, jak im nie wyjdzie jak te obrazki powyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czas liczenia około 2h na jeden obrazek w rozdziałce 2400 px dłuższy bok. Niestety większych nie udało się zrobić, bo momentami za mało było 64GB pamięci. Mam procesor z 22 rdzeniami. Więcej informacji znajdziesz tutaj https://vwartclub.com/?section=learning&category=making+of&article=making-of-dream-garden-shed Mały "making of"

Generalnie gołe rendery z Corony za wiele się nie różnią od tych finalnych. Trochę poziomów i kontrastu i to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zależało mi na podaniu konfiguracji żeby ocenić szybkość renderera. Ludzie często chwalą się krótkimi czasami, super renderów, nie wpominając nic o tym na czym się to liczyło. A potem początkujący graficy się zniechęcają, bo na swoich 4 rdzeniach i kilku giga ramu nie sa w tanie zbliżyc się do osiągniętych przez innych rezultatów. Wiadomo, ze sprzet to nie wszystko ale pewnych rzeczy, nie da się przeskoczyć kombinując. Render super, chyba jeden z najlepszych jakie widziałem w Coronie dla scen zewnętrznych. Gratuluję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej na pewno nie jest. Renderuje nieco wolniej, ale da się przeżyć. W moim przypadku raczej chodzi o to, że Corona wypuszcza lepsze obrazki i ma bardziej dopracowany efekt Bloom and Glare plus posiada LightMix co jest bardzo praktyczne przy ujęciach nocnych (nie wiem czy Vray też już tego nie ma). Do tego Corona nie jest napakowana tysiącem opcji jak to jest w przypadku Vraya, gdzie można się skupić na swoim projekcie a nie przestawianiu wartości np. w Irradiance Map i Light Cache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam upgrade, jak kupowałam procesor, to nastawiałam się na rendering CPU, ale pewnie za jakiś czas będzie trzeba pomyśleć

o renderingu GPU, karty graficzne teraz dość dobrze zaczynają się rozwijać, plus możliwość w nowym Vrayu rendering hybrydowy, z mocnym procesorem i dobrą kartą można sobie mocno skrócić czas czekania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem właśnie making off - kurcze, Pani Ewelina użyła wszystkich drzew (brzozy) które robiłem dla Vizpeople - pękam z dumy że tam pięknie zostały użyte:) O rany, cieszę się jak dziecko :) Rendery wymiatają, wyglądają ultra realistycznie ,ale to jeden aspekt - drugi to taki że ma Pani niezłą rękę do rozkładania roślin by wyglądały jak naturalnie rozsiane. Szacun za warsztat i cierpliwość do takich projektów z detalami:)

Pozdrawiam

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności