Skocz do zawartości

Jaka przyczyna wieszania kompa?


Pawlito

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory komp chodził wzorowo. Problem zaczął się jakieś 2 miesiące temu.-sprawdziłem pamięci memtestem z bootowalnej płyty-sprawdziłem dysk twardy w Victorii (na innym kompie)-podmieniłem k. dzwiekową, grafikę, k. sieciową-zainstalowałem na nowo windowsa (Win10)Testy hdd i ramu wyszły ok. Mimo podmiany gratów komp się wiesza. Mogę podmienić jeszcze zasilacz chociaż wątpię że on stoi za problemami. Obstawiam płytę główna lub procek z tym że z przewagą drugiej opcji. Bo wcześniej wieszał się tylko jak go za mocno podkręcałem, powyżej 4.3ghz. Wywala się bardzo randomowo, co mnie dziwi, tzn. nie wiesza się wcale przez 2 dni, a następnego dnia raz lub dwa. Bez znaczenia czy w idlu czy pod obciążeniem, zazwyczaj jak renderuję lub edytuję scenę w 3dsmaxie. Zresetowałem ustawienia do defaulta, więc nie jest kręcony. Możliwe że mam lipny model, może winna jest rewizja procka OR C0, stepping: 0 według CPU-Z. Czyli najwcześniejszy mozliwy model.Procek ma mocne chłodzenie, nie da się w stresie przekroczyć 36 stopni, w idlu, połowa tego. Procek to AMD FX 8350. Płyta główna to MSI 990FXA- GD65.Cos mi podpowiada że procek sie kończy. Ewentualnie jeszcze jest pomysł żeby go ustawic ponizej taktowania nominalnego i zobaczyć jak będzie chodził. Macie jakieś pomysły?edit: W załączniku test z cinebencha i temperatury.

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności