Skocz do zawartości

Octane Render 4


maciek3d

Rekomendowane odpowiedzi

Octane Render 4

AI denoising, ulepszone out of core rendering, Ai Light. Na forum OTOY standalone demo octane 4 do pobrania, z tego co sie orientuje standalone octane 4 bedzie darmowy ( bedzie mozna uzyc max 2 karty graficzne) natomias pluginy maja byc platne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzis wlasnie ogldalem ten filimki i wlasnie nie bylem pewine czy dobrze zrozumialem (a zrozumialem to tak samo jak Ty maciek3d, ze do dwoch kart mozna uyzwac za darmo). Czy Octane jest az tak wolny ze pozwalaja go uzywac za darmo do dwoch kart? Gdzies musi byc jakis haczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie karty gtx 1070 i quadro P4000 i jak dla mnie oktane pod cinema4d swietnie sobie radzi, testowalem tez te demo octane 4 standalone i wedlug mnie bardzo na +, przedewszystki AI denoising. Co do darmowego octane 4 standalone moze chca pozyskac nowych uzytkownikow, wiekszosc ludzi i tak pracuje w swoich programach 3ds Max, Cinem4d, Modo, LW i wiele innych i oni beda musieli zaplacic za nowy plugin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do komercyjnego użytku ta wersja?

 

Może zrobią tak jak w rendererze co ostatnio "odkryłem". SimLab composer - ma wersję lite, równiez do użytku komercyjnego, z ograniczenie rodzeilczości do HD chyba. A program jest naprawdę niezłą alternatywą dla keyshota.

Może chą zrobić coś podobnego tutaj?

 

Wiadomo, że i tak jak ktoś już z tego żyje to kupi lepszą wersję bez ograniczeń. Każde ograniczenie to koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RedStorm lekko nie ma jeszcze nie istnieje a już go karcą :D

 

Poza tym warto wziąć na poprawkę że to zapowiedź a nie już finalne wydanie ze wszystkimi opcjami działającymi jak złoto. Sporo osób narzeka, że otoy obiecuje dużo a potem trzeba czekać długie miesiące żeby te nowe ficzersy były używalne albo w ogóle były.

Więc jak zwykle trzeba wystudzić emocje i zimno na wszystko spojrzeć bo na papierze zawsze jest cudownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś testował w interiorach ten nowy denoiser ... zasubscrybowałem ostatno Octana pod LW by przetestować i moim zdaniem ten denoiser to porażka na całej linni jak jest mało sampli to są mega sploche a jak dużo sampli to render tak czy siak trwa długo, wygląda na to, że denoiser w Coronie jest znacznie lepszy i szybszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności