Skocz do zawartości

Problem z wtyczką Forest Pack i ze znikającą geometrią podczas renderu


becauseitisfunny

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia mam nowego 3dsmaxa 2017 z vrayem 3.4 i forest packiem 5.4 i co chwila napotykam jakiś problem.Po pierwsze gdy chce wylaczyc program, zapisuje wszystkie zmiany i zamykam z krzyżyka, wyskakuje mi komunikat, że 3dsmax przestał działać, pomimo tego, że wszystko zostało zapisane i zamknięte prawidłowo (załącznik)Po drugie uczę się wtyczki Forest packa ale za każdym razem jak jej używam to albo np. w poglądzie pokazuje mi się zieleń a później w renderze jej kompletnie nie ma, albo dzieje się tak, że po jakimś czasie używania programu forest pack postanawia się skasować i muszę wszystko ustawiać od nowa. (załącznik). Wydaje mi się, że to nie jest kwestia przekroczenia limitu obiektów, bo stosuje forest packa na małe obszary - przykładowo otoczenie wokół domu na kwadracie 5mx5m. Wczoraj natomiast pojawił się jeszcze problem, że bryły składające się ze zwykłych boxów z materiałem postawowym vraymtl w ogóle nie pokazują mi się w renderze. Są widoczne normalnie w poglądzie, natomiast program ich kompletnie nie widzi ?. Render nie jest przepalony, więc mysle ze to nie jest kwestia oswietlenia. Bardzo proszę o pomoc, kompletnie nie wiem co mam robić, czy to jest problem z komputerem , czy może z programem czy którymś z wtyczki, czy może ja coś robię źle. Jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc będę strasznie wdzięczna, poniewaz w tej chwili nie jestem w stanie w zaden sposob normalnie uzywac maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jesli licencja jest legalna to sprawdz co ForestPro mowi w "View Stats" tak jak to sugeruje w oknie bledu.

 

Co do nie renderujacych sie bryl to sprawdz Object Properties and Vray Properties czy wszystko jest jak powinno. Mozesz tez sprobowac inny material albo merge do innej sceny zeby sprawdzic czy sie renderuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności