Skocz do zawartości

Przenośna stacja robocza - Clevo za 12k


happy-angel

Rekomendowane odpowiedzi

Za często przeprowadzam się i zmieniam miejsce pobytu wiec komputer stacjonarny raczej nie wchodzi w grę. Tym bardziej że jak liczyłem stacjonarny będzie kosztować jakieś 1500-2000 zł taniej.Kupuję głownie pod Arnold for Maya, Nuke, Mari jeszcze zostawiam sobie furtkę pod GPU Renderingu np. Redshift. Dlatego karta jest z 8GB VRAM i jeden port Thunderbolt 3 dla eGPU. BTW czy ktoś używał Redshifta na dwóch kartach na raz podczas kiedy jedna była pod Thunderbolt?Sprzęt od Dream Machines:Monitor: 17.3" FHD (1920x1080) 16:9 panel Matte, IPSGPU: NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB VRAMProcesor: Intel Core i7-8700K Overclockable + Delidding, Thermal Grizzly Conductonaut - 260zł Pasta termoprzewodząca: THERMAL GRIZZLY - KRYONAUT - 90 zl60 dni gwarancji na zero bad pixeli - 300 złRazem: 9358 PLNKupuję osobno:Pamięć RAM: Crucial DDR4 SODIMM 16GB 2133MHz C15 - 549,00 zł x2 (morele.net)Dysk SSD: Samsung SSD 960 PRO NVMe M.2 512GB, 3500/2100MB/s, V-nand - 1267.36 zł (net-s.pl)Dysk HDD: Kupie z czasemRazem wychodzi jakieś 11kCzy ktoś z was miał styczność z samodzielną instalacją PREMA BIOS Mod oraz vBIOS?Proszę o wasze pomysły i krytykę. Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dlaczego to tak skleja test?

 

TEST:

 

Za często przeprowadzam się i zmieniam miejsce pobytu wiec komputer stacjonarny raczej nie wchodzi w grę. Tym bardziej że jak liczyłem stacjonarny będzie kosztować jakieś 1500-2000 zł taniej.

 

Kupuję głownie pod Arnold for Maya, Nuke, Mari jeszcze zostawiam sobie furtkę pod GPU Renderingu np. Redshift. Dlatego karta jest z 8GB VRAM i jeden port Thunderbolt 3 dla eGPU. BTW czy ktoś używał Redshifta na dwóch kartach na raz podczas kiedy jedna była pod Thunderbolt?

 

Sprzęt od Dream Machines:

Monitor: 17.3" FHD (1920x1080) 16:9 panel Matte, IPS

GPU: NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB VRAM

Procesor: Intel Core i7-8700K Overclockable + Delidding, Thermal Grizzly Conductonaut - 260zł Pasta termoprzewodząca: THERMAL GRIZZLY - KRYONAUT - 90 zl

60 dni gwarancji na zero bad pixeli - 300 zł

 

Razem: 9358 PLN

 

Kupuję osobno:

Pamięć RAM: Crucial DDR4 SODIMM 16GB 2133MHz C15 - 549,00 zł x2 (morele.net)

Dysk SSD: Samsung SSD 960 PRO NVMe M.2 512GB, 3500/2100MB/s, V-nand - 1267.36 zł (net-s.pl)

Dysk HDD: Kupie z czasemRazem wychodzi jakieś 11k

 

Czy ktoś z was miał styczność z samodzielną instalacją PREMA BIOS Mod oraz vBIOS?

 

Proszę o wasze pomysły i krytykę. Z góry dziękuje

 

- - - Połączono posty - - -

 

Przepraszam za syf ale z jakiegoś powodu jak zakładam wątek albo edytuje post to wyłącza się HTML i wszystko zbija w kupę i nie da się tego czytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało trochę ramu a tak to nei mam nic do powiedzenia. Ten 8700k tp raczej nie mobilny. Nie boisz sie ze Ci sie to ugotuje? Dostaneisz 2 zasilacze do tego i walizke?
32 GB RAMu to za mało?Tak proc jest desktopowy. Sporo czytałem o chłodzeniu dla tego zamawiam wymianę pasty i otworzenia pokrywki procesora żeby wymienili pastę do zębów od Intela na ciekły metal. Dlatego zamawiam to od Dream Machines bo Hyperbooki, GameRagon, Kuzniewski tego nie robią.Do tego zamówiłem PREMA BIOS Mod oraz vBIOS żeby mieć pełną kontrole na kompem z poziomu BIOSu więc będę mógł zrobić undervolting CPU i GPU.https://www.purepc.pl/notebooki/undervolting_cpu_i_gpu_na_przykladzie_laptopa_smart7_h773fTeraz zostało tylko zamówić RAM i SSDWydaje mi się że dwa zasilacze są dla wersji SLI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 16Gb. 32GB to taki must teraz. Już nawet do pracy z zbrushem przesiadamy się na 64GB. No nic mimo wszystko będzie gorąca. Powodzenia z zakupem ten delid niby dużo daje ale tracisz gwarancję. Z drugiej strony pojawiają się na necie i5 które są starymi celeronami z IHS od nowych ;). Więc może się nie zorientują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze karta graficzna ma te same parametry i chipy co z desktopa to jest montowana na płytce w innym trochę innym kształcie i jest podłączona do płyty głównej na złączu MXM. Proc oczywiście jest na LGA.

 

Tutaj masz testy innego modelu na SLI ale nadal to jest na bazie kadłuba Clevo (wyniki są niemal identyczne z desktopem):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności