Skocz do zawartości

baking włosów- problem


kamilD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,Mam problem z kórym nie mogę sobie poradzić. Szukałem w necie, ale nic nie znalazłem na ten temat.Odnośnie problemu. Chciałbym przepalić sobie zarost zrobiony w xgen'ie (Maya) na texture.Proces jak to u mnie wygląda:Robie włosy w xgenie, następnie konwertuje je do spline'ow, później robie "curve to tube mesh" .Mając włosy jako polygony i moją głowę na któą chce je przepalić exportuje włosy jako high, a głowe jako low i wypalam to w xNormal (jak przepalam w mayi to efekt jest taki sam)Wszystko by było git gdyby nie to, że włosy przepalają się w miejscach w których nie powinno ich być. Na obrazku wiadać jak to wygląda po przepaleniu. Włosy powinny być tylko na brodzie i wąsach, a jak widać są też na nosie, oczach, uchu, z tylu głowy, na ustach.Nie mam pojecia czemu tak się dzieje, może wy będziecie wiedzieć.Z góry dzięki za pomoc.ps. Wygląda to tak jakby była robiona projekcja tego zarostu na iinne elementy.ps. Mapowanie jest na pewno dobre i nie jest jego wina, bo robiłem testy na różnych mapowaniach i efekt jest taki sam. Problem jest jakby w samej projekcji, jakby on nie robił jej tylko tam gdzie jest najbliżej zarost tylko jak go widzi np. tył głowy to go też zrobi, ale nie wiem jak się tego efektu pozbyć.Jakiś problem jest z tworzeniem tekstu, wszystko się zlewa w jeden tekst.......

Edytowane przez kamilD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności