Skocz do zawartości

zepsute widoki


marlenaj

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, zawsze normalnie pracowałam w 4 widokach- jakiś tam lewy, góra, perspektywa i camera. W piątek jeszcze wszystko było ok. Od wczoraj zaczęły mi te widoki znikac. Tzn gdy chcialam przybliżyć sie do obiektu przez zoom z klawiatury - pokazuje się widok jak na screenie i nie można nic z tym zrobić. Jedynie widok camera się nie psuje. Myslałam że to moze przez jakiś błedny model z neta. Ale nie, bo w starej dobrej scenie też zaczęło mi się to robić. zaimprotowałam wszystko do nowego wnęttrza- nie pomogło. zrobiłam też widok camera w innym oknie i przeszłam na perspektywę- chwilkę było ok i znów- znika. Do tego nie pokazuje mi w wireframe wszystkich obiektów na scenie. gdzies je ukrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

nie, wtedy jest ok

 

- - - Połączono posty - - -

 

co ciekawe- mam scene- któryś miesiąc do tyłu ją robiłam i było ok. W tym tygodniu ją otiweram (po tym, jak zaczęły sie dziać te cuda gdzie indziej) i to samo- psuje się również ta stara scena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakimś sposobem przeskalowała Ci się scena np. 10 lub 100x w dół.Bo takie rzeczy jak opisujesz u mnie działy się przy bardzo małych obiektach. Spróbuj tego, wejdź w Configure Viewports.../Visual Style and Apperance i zafajkuj Viewport Clipping. Wtedy pojawią się na viewporcie dwa trójkaty i pionowa kreska, przesuń dolny trójkat nizej a górny wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności