Skocz do zawartości

Target Weld - nie zawsze dziala


Ments94

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

poligony są jednostronne - można to zobaczyć włączając opcję Backface Cull w Object Properties. nie stworzysz zamkniętej bryły, gdy jeden z poligonów jest odwrócony na lewą stronę. Flip w Editable Poly załatwi sprawę.

w innym przypadku, targed weld może nie działać jeśli jego zastosowanie usunie jakiś poligon. wtedy trzeba najpierw usunąć go ręcznie i dopiero weldować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to oznacza ze mam zaznaczyc wszystkie poligony i uzyc flip? czy musze pojedynczo kazdy poligon flipowac? jezeli kazdy z osobna to komplikuje troche sytuacje gdy mam pewna czesc wymodelowana i jeden poligon jest tak a drugi odwrotnie.

 

Dodatkowo pojawil sie drugi problem, znowu dosc irytujacy - gdy chce przeciac poligony 'cutem' automatycznie snapuje mi do vertexow albo przecina caly pas nie tego co chce, nie da sie snapowac do krawdzi i przeciac nastepne krawedzie - chyba dobrze wyjasnilem, nie wiem znowu o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim programie pracujesz. Jeśli to Max to możesz sprawdzić odwrócone poly w prosty sposób. Jeśli zaznaczysz całą bryłę POPRAWNE polygony będę świecić na jasno czerwony kolor. Polygony odwrócone będą miały ciemniejszą warstwę.

 

2. Jeśli masz obrócony poly to nie przetniesz go cut. "Nóż" będzie wariował. Polecam na YT kanał Arrimus3d. Tam zacznij sobie oglądać podstawy. Gość świetnie wszystko tłumaczy. Też mnie kiedyś irytował Max :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maxa 2015. Ok no wiec mysle ze problem zostal rozwiazany :)

 

Dzieki gigant84, na pewno sobie to przejrze chociaz w Maxie to ja glownie auta staram sie modelowac :)

Chcialem podziekowac, ale nie dziala ta opcja - ale dzieki teraz wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności