Skocz do zawartości

Nauka a wiek


Rekomendowane odpowiedzi

Nie tak dawno skończyłem 18 lat. Od dawna ciągnęło mnie do tego aby pracować w gamedevie, ale zawsze uważałem to za coś "nadludzkiego" dlatego nie rozwijałem się w tym kierunku (głupi byłem). Za rok będę musiał wybrać studia i moje marzenia wróciły. Najbardziej chciałbym pracować jako Concept Artist, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju. Czy nie jest za późno na naukę rysunku i grafiki żeby móc to robić na poziomie profesjonalnym. Jestem osobą kreatywną, mam wiele ciekawych pomysłów na własne twory ale brakuje mi umiejętności. Uczę się od podstaw. Tylko nie daje mi spokoju to, że może spóźniłem się z działaniem. Może ktoś podobnie jak ja zaczął późno i powie czy ma to jakieś znaczenie i czy mam jeszcze szansę na tym polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie da się. Ludzki mózg zdolny jest do nauki tylko do wieku 18 lat, potem już tylko degeneruje. Mój własny już dawno zamienił się w mętną breję.

 

A z nastawieniem "nie uda mi się, za późno, już tylko 60 lat życia mi zostało" to degeneruje jeszcze szybciej.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy moment, żeby zasadzić drzewo był 20 lat temu. Drugi najlepszy moment jest teraz. – Chińskie Powiedzenie

Ale zgadza się, że jesteś nieco spóźniony. Będziesz musiał pracować znacznie ciężej niż Ci, którzy zaczęli wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek jest olbrzymi i prężnie się rozwija. Oddaj te kilka lat życia i nie odpuszczaj to się dostaniesz. Jeśli masz dryg, chęci i tyle samozaparcia żeby nie rzucić tego po roku to dasz radę.

Wiek niby jest ważny dla nauki, ale bardziej liczy się stan umysłu. Seniorzy są tego najlepszym przykładem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu: https://www.google.pl/search?q=gutalin&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwju_8jNjPPaAhVCshQKHYObBqwQsAQIOg&biw=1366&bih=631

 

masz prace niejakiego Gutalina. facet ma na moje oko z 60- parę lat. Prace wymiata nieziemskie i na tym zarabia. Jak będziesz miał taki poziom to nikt cię o wiek pytać nie będzie. Oczywiście w gem- dev liczy się coś więcej niż ładny model. Ale o tym pewnie wiesz. Do roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nauczyłem się obsługiwać komputer od syna,będąc już po czterdziestce.Po ponad 10 latach robię duże projekty dla znanych firm.Co prawda dla TV raczej niż gamedev.No i pomogło mi,że w PL mało kto zna C4D na poziomie nieco bardziej zaawansowanym.

Takie po 5 latach robilem np.https://vimeo.com/109796108

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilosc dupogodzin potrzebnych do bycia "pro" nie zwieksza sie wraz z wiekiem. Wiek o tyle pomaga, ze jak ktos zaczal wczesniej to juz wyrobil czesc dupogodzin i moze podejsc do tego na wiekszym luzie albo wygospodarowac czas na nauke tez innych rzeczy. Ale wiek nie ma znaczenia, branza pokazuje, ze topowym artysta mozna zostac zaczynajac tez po 40stce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra studiowała matematykę ale po ukończeniu stwierdziła, że to nie to czym chce się zajmować w przyszłości. Potem uczyła się przy mnie grafiki 3d, po ok. pół roku pomagała mi przy zleceniach, po ok roku już robiła samodzielne zlecenia, po dwóch latach dostała etat w agencji reklamowej i pracuje tam już prawie dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał okazję porozmawiać z software housami albo firmami HR, to się dowiesz ile warci są (średnio) tacy programiści i jak profesjonalne rozwiązania przez to powstają. Weź pod uwagę, że pod wpływem ekspansji elektronicznej olbrzymia część odpowiedzialna jest za Twoje życie w ten lub inny sposób.

Dlatego wspomniałem, że w pewnym wieku trzeba zainwestować znacznie więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo osób zaczynających później, świetnym przykładem jest osoba z tego forum (choć dawno jej tu raczej nie było), Intervein (Magdalena Dadela) ->https://www.artstation.com/intervain Z tego co pamiętam, to gdy pisała doktorat z anglistyki obejrzała "Gdzie jest Nemo?" i zafascynowała się grafiką 3D, wyjechała do Kandady, skończyła VFS a teraz jest niesamowitym artystą i pracuje w gamedevie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności