Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 456789
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90

Wątek: Postać 3D: Nanami

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    ta twarz mniej do mnie trafia niż poprzednia. Może kolory za bardzo się zlewają - sina twarz, fioletowe tło i bluza. Oczy zbyt duże też nieco zmieniają percepcje - człowiek oczekuje dziecka (duże oczy) i nie wie jak czytać mimikę przez to.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Cos nie pykło. A masz książke czy tutek o ludzkiej mimice, no nie wiem, coś na kształt FACS... czy tak z głowy lecisz?
    Zapomniałem autora książki, który opracował FACS.. jak znajde to podrzuce ;)

Już mam:
    https://www.paulekman.com/facial-action-coding-system/

Ps. miałem, ale już nie mam... sprzedałem i kupiłem czerwone buty...
    Ostatnio edytowane przez Boris ; 11-04-19 o 18:54
    "Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca." – MARK TWAIN

Artstation

Member
    Awatar Mortus
    Podziękowania

Domyślnie

Ok, w takim razie ta mimika pójdzie do kosza i zrobię kolejne podejście.
    Mam więc pytanie, panowie. Nie podoba się sama mimika, czy coś nie tak jest w ogóle w tej twarzy?

@olaf: Oczy fakt, duże, ale z drugiej strony zrobiłem je takie celowo. Choć jeśli faktycznie przegiąłem, to biorę się za poprawianie.

@Boris: Właściwie z głowy. Przy poprzedniej postaci za referencję do mimiki robiła mi moja własna twarz i lusterko w łapie. Przy tej - poprzednia postać. Widocznie to był błąd. W takim razie biję się w pierś i biorę się do roboty od nowa. No i oczywiście dzięki za link. Trzeba będzie zrobić solidny risercz.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

powiedziałbym, ze twarz nie jest tak dobra jak szkic oraz poprzedni model.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

te brwi... ble... Dla mnie to właściwie ta sama postać, nie postarałeś się ;)
    Nie jestem specem, ale wg. mnie troszkę nieumiejętnie tworzysz Shape Keye, znaczy się zapominasz o pewnych mięśniach, które biorą "udział" w uśmiechu. Zobacz jak mój ulubiony Sergi łamie te siatki np. u tego schizofrenika Melquiades'a i innych.
    Bardziej bym zaznaczył nos, żeby się tak nie wtapiał w twarz (loopy dodatkowe czy coś). Zmień ucho na bardziej cartoonowe... jak podpatrzysz Disneya to będziesz wiedział na jakie. Szkoda, że dłubiesz w tym Blenderze, bo... Mayka ma fajne narzędzia do manipulacji siatki. Już nie wpomnę o soft toolu... ten Blenderowy jest... do dupy jest :-)

aha masz chyba za duży subscatter. Zblenduj go może ze zwykłym shaderem, a najlepiej zainstaluj Rendermana i zobacz jak wygląda przwdziwy shader. Nie beziesz chciał patrzeć na to Blenderowe coś...
    I zęby za drobne... za małe... za ładne. Daj jej z przodu te łopaty większe, zobaczysz, że od razu będzie inna dziołcha. I wiesz co zauważyłem, te sukinkoty robią strasznie odstające i wielkie uszy u tych postaci... nie chowaj ich tak.

https://vimeo.com/sergicaballer

zobacz tu, jak wykrzywiają te ryjki:

Ostatnio edytowane przez Boris ; 11-04-19 o 22:05

Artstation

Member
    Awatar Mortus
    Podziękowania

Domyślnie

Ok, dzięki za słowa krytyki. Teraz czas na wcielenie tych wszystkich uwag w życie.
    Na początek wysculpciłem sobie nową głowę - co myślicie? Lepiej, gorzej? Jeśli jest ok, to zaadaptuję sobie obecną siatkę pod nowy kształt i wypalę od nowa mapki.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

dla mnie osobiście jest lepiej.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

nie wiem, czy to Ci pomoże, ale jak studiowałem Cabalera to wyszło mi takie coś (ah te brwi):

Powinieneś ją troszkę ściąć od polików do rzuchwy (czyjaktosię), żeby nie była taka pućkowata. Daj też większe usta i nos... to nie Elsa ;)
    Mam wrazenie, choć expertem nie jestem, że robisz ten sam błąd co ja... chowasz za głęboko usta i nos. Tę część dałbym do przodu troszkę.
    Łysa baba zawsze źle wygląda... wrzuć jej kłaka i dopiero poprawiaj ;)

https://www.dropbox.com/s/0nklwryguc...Movie.mpg?dl=0

Na dniach zacznę robić postaci pod RIG to się pościgamy :-)
    Ostatnio edytowane przez Boris ; 14-04-19 o 22:54

Artstation

Member
    Awatar Mortus
    Podziękowania

Domyślnie

Z tym, że to jest całkiem inny efekt, niż staram się osiągnąć. Celowo unikam tych wklęsłych/ściętych policzków. Usta też nie chciałbym, żeby były duże - również z premedytacją robię je małe.

To jest mniej więcej to, w co celuję:

Ewentualnie ta Merida z Ralpha Demolki 2, czy Anna z Frozen, choć te już są ciut inne niż to, co chcę osiągnąć. Ale pewne pożądane cechy wyglądu jednak mają. Głównie chodzi o "pełne policzki", małe usta i duże oczy.

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

No tak, u nich to nigdy nie wiadomo jak to idzie. Zakładam, że ona ma jednak przód wąski, a z tyłu dopiero się rozłazi ;)

to może coś takiego...

jak lubisz takie tłuściutkie to może coś tutaj:
    Ostatnio edytowane przez Boris ; 15-04-19 o 20:45

Artstation

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 456789

Uprawnienia umieszczania postów