Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 13 12345611 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 123

Wątek: Postać 3D: Nanami

Member
    Awatar Mortus
    Podziękowania

Domyślnie Postać 3D: Nanami

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam.
    Projekt z założenia ma być krótką animacją z być może bardzo prostą historyjką. Na tyle prostą, by całość zawarła się w około 2 minutach - może więcej, może mniej. O tym będę pisał trochę więcej później, gdy faktycznie zacznę pracować stricte nad animacją. Na razie zajmuje się jeszcze postaciami, które będą najpewniej dwie. Stylistycznie ma to być coś, co bym określił jako "cartoonowy realizm". Pewnie jest na to jakieś lepsze określenie, ale akurat nic mi nie przychodzi do głowy. Znajomy porównał to do lalek i wydaje mi się, że to całkiem trafne określenie. W każdym razie kreskówkowe proporcje, ale w miarę realistyczne materiały.

Aktualny postęp prac wygląda tak, że dla pierwszej postaci mam już prawie skończone tekstury. Poniżej kolejne etapy prac.

Concept:

Sculpt:

Retopo:

...i testowy render samej twarzy, jeszcze bez włosów w Cyclesie:
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	miniaturka.png
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	87.4 KB
ID:	105784  
    Ostatnio edytowane przez Mortus ; 02-07-19 o 11:26

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

bedziesz robil wlasny rig twarzy, czy uzyjesz np. Blenriga?

ps. ma za duza glowe i nochal
    "Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głópca." – MARK TWAIN

Artstation

Member

Podziękowania

Domyślnie

Zgadzam się z Borisem co do proporcji. No ale takie też się robi :P
    Powodzonka w projekcie. A co do imienia, pewnie tu na forum najmniej to kogokolwiek interesuje ;) Nie przejmuj się bzdurami.

Member
    Awatar Mortus
    Podziękowania

Domyślnie

@Boris: Plan jest taki, żeby do kontrolowania ciała użyć rigu z addona rigify do blendera. A jeśli chodzi o twarz, to najpewniej będę robił własny bazując na shape keyach. Swoją drogą z Blenriga wcześniej nie korzystałem, nawet nie słyszałem o nim szczerze mówiąc. Bardzo się przydaje? Warto?

@michalo: Dzięki ;) Też mi się tak wydawało, ale wolałem dla pewności napisać. Najwyżej schowam tę informację w spoiler (o ile się da), albo po prostu wywalę tę notkę, żeby nie zaciemniała właściwej treści posta.

Co do proporcji to nos rzeczywiście wydawał mi się za duży, choć cały czas miałem wrażenie, że taki jednak tutaj pasuje. Trochę go zmniejszyłem - lepiej to wygląda? A jeśli chodzi o głowę, to ona właśnie celowo jest duża. Chyba, że nawet mimo to przesadziłem, nie wiem.
    Oprócz zmniejszenia nosa, dodałem też włosy. Fryzura ciut inna niż na szkicu, bo jeszcze trochę eksperymentuję z tym.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Fajne te włoski. Tylko brwi jak u chłopa ;)

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Blenrig jest trudny, nawet z tutorialem z cloud i Lyndy. Do twarzy chyba najlepszy na Blendera. Jak nie planujesz rozbudowanych dialogow ;) to chyba szybciej uzyc tego:
    https://www.blendermarket.com/products/auto-rig-pro

Dla mnie osobiscie, slabe do mimiki, ale widac, ze popularne.

Jesli masz wiecej czasu i zaparcia, a chcesz miec porzadny rig twarzy to rozgryz sobie tego pana... jest o niebo lepszy:
    https://www.blendermarket.com/produc...ll-cartoon-rig

https://www.youtube.com/watch?v=kPI8...ature=youtu.be

Reasumujac, wolalbym podpatrzec rig Rene niz uzerac sie z Blenrigiem - skinowanie w nim to koszzzzmar...
    A jesli chcesz wlozyc w to sporo pracy, a widze ze chcesz... zainstaluj Rendermana... poczujesz roznice w szaderach :-)
    Ostatnio edytowane przez Boris ; 09-05-18 o 21:24

Artstation

Member
    Awatar Mortus
    Podziękowania

Domyślnie

@michalo: Chłopskie brwi powiadasz? Chodzi o to, że za grube, kształt nie ten, czy jeszcze coś innego? Ogólnie chciałbym jeszcze potem na to nałożyć drobne, particlowe włosy dla lepszego efektu. To samo rzęsy, których teraz nie ma, a najpewniej dodadzą nieco "kobiecości".

@Boris: W takim razie Blenriga sobie raczej daruję. Ale za to bardzo chętnie bliżej przyjrzę się temu Rene w wolnej chwili. Dzięki ;)
    O tak, zdecydowanie chcę włożyć w ten projekt tyle, ile będę w stanie. Zerknąłem na stronę Rendermana i mam pytanko. Wersje "Non-Commercial" i "Professional" różnią się czymś, jeśli chodzi narzędzia, możliwości? Niby pod wersją niekomercyjną napisane jest, że "Full-featured", ale jednak zapytać nie zaszkodzi.
    Ostatnio edytowane przez Mortus ; 11-05-18 o 10:36

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Wiesz, pojecia nie mam, bo mam tylko niekomercyjną wersje :)

Artstation

Member

Podziękowania

Domyślnie

Mortus, jeśli robisz brwi z włosków, z automatu to trochę chyba trudno bo tam w różnych częściach włoski rosną w inną stronę.
    tu jest to fajnie pokazane
    https://www.artstation.com/artwork/xogKW

Poeksperymentuj troszkę z kształtem tych brwi. Jakoś mi nie pasują do twarzy ale może to wina, że są za rzadkie lub za cienkie włoski.

Tu jest podobna buźka
    https://i.pinimg.com/originals/2a/d1...66b5ead406.jpg

Member
    Awatar Mortus
    Podziękowania

Domyślnie

@Boris: No to mniejsza, pewnie to tylko kwestia licencji.

@michalo: Dzięki za linki, już mi się nawet trochę przydały ;) Tak czy siak w sam kształt brwi na razie jeszcze nie ingerowałem. Dodałem tylko trochę particli żeby zobaczyć ile to zmieni. Tak więc lepiej teraz, czy jednak rzeczywiście muszę coś więcej podziałać z ich kształtem?
    Poza tym dodałem rzęsy i zrobiłem mały apdejt włosów. Oprócz drobnej poprawy materiału zmieniłem też fryzurę na bliższą tej pierwotnej ze szkicu.

Strona 1 z 13 12345611 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów