Skocz do zawartości

Schody Zabiegowe 3Dmax


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do zmodelowania schody zabiegowe 16x18.1/25 i pytanie moje sie bierze stad czy jest mozliwosc z Autocada wrzucic rzut z gory a w 3dmaxie to wyciagnac albo jakies skrypty czy cos takiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PS.Początkujący 3dmaxiarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W zasadzie wszystko z autocada możesz importować do 3ds maxa.

Uwaga 1:Najłatwiej dopracować w autacadzie, czyli zrobić z tego zamknięte polyline,żeby było mniej zabawy potem.

Uwaga 2:Pracuj na tych samych jednostkach w obu programach. Potem wystarczy przeciągnąć plik cad na viewport maxa dajesz import file i gotowe.

W maxie będziesz mieć ten plik w editable spline posprawdzaj czy wszystkie prostokąty są zamknięte, a następnie za pomocą modyfikatora extrude możesz wyciągać całość albo pojedyńcze prostokąty. Zwróć też uwagę na narzędzie detach, bo za jego pomocą możesz każdy prostokąt wykluczyć z głównego splinu, wtedy będzie stanowił odrębny obiekt.

 

A tak w ogóle najłatwiej zamiast czytać co piszę --> youtube --> cad to 3ds max.

Znajdź swoją drogę w maxie :D bo sposobów na wszystko jest kilkanaście,kilkadziesiąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się nie bawił w czyszczenie cada bo trzeba wyszukać np. nakładające się linie, linie które niby zamykają splajna ale są na złej warstwie i masę innych 'pułapek'

 

nie wiem jak te Twoje schody wyglądają.. ale na 90% narysował bym płaszczyznę, zmienił segmenty tak żeby miała 1x1 segment- bez dodatkowych podziałów (jeśli stopnie są proste/ kwadratowe) podociągał bym ze snapowaniem do lini z cada

 

można też wyciągnąć to już w cadzie i zaimportować 3d do maxa i obrabiać dalej

 

jest masa sposobów, trzeba dobrać najlepszy do konkretnego kształtu schodów/ stopni tak żeby geometria wyszła jak najlepsza a modelowanie trwało najkrócej

 

tak jak kolega pisał- wpisz w youtube

https://www.youtube.com/results?search_query=3ds+max+stairs+modelling

 

znajdź schody najbardziej podobne do swoich i będziesz widział jak działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - modelowałem swoje schody zabiegowe w domu - 15 stopni, każdy inny...po prostu 30 minut pracy plus podkonstrukcja do tych schodów (też nie łatwa, stalowa na wsporknikach wpuszczonych w ścianę). Wziąłem się za to w Sketchupie i tyle - na oko 100-150 kresek do postawienia plus extrude i dopasowanie jeśli się w detal chce wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności