Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: [webart] umarł

Member
    Awatar torm
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Tak, ale zanim algorytmy wejdę do powszechne użytku minie jeszcze trochę czasu.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Już są w powszechnym użytku w miejscach gdzie liczy się konwersja - są pluginy do systemów sklepowych, a większe firmy mają swoje rozwiązania lub korzystają z rozwiązań biznesowych. "Specjaliści" pozostali dla biedoty, którego nie stać np. na rozwiązania Salesforce'a.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar torm
    Podziękowania

Domyślnie

To dlaczego ostatnio przechodziłem przez rekrutację na UI/UX Seniora dla F-secure? ;)

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Jeżeli dla oprogramowania - to jasne, nie buduje się softu z klocków więc ciężej o rozwiązania 3rd party niż w przypadku stron www.
    Jeżeli do strony www - ich problem, takie podmioty nie mają szans konkurować i UI/UX będzie zastępowane algorytmami także u nich.

Powodzenia w rozmowach!

Member
    Awatar torm
    Podziękowania

Domyślnie

Nie całkiem, oni akurat mają jakieś wewnętrzne systemy zarządzania treścią.
    Np. jako zadanie rekrutacyjne miałem do zaprojektowania system zarządzania ticketami - tego automat na chwilę obecną nie jest w stanie zrobić. Zbyt wiele zmiennych, za dużo zależności i powiązań. Można więc to nazwać softem, tylko, że takim softem internetowym. Ale też come on... masa aplikacji powstaje w oparciu o HTML, CSS i wiele innych. Zostało jeszcze sporo pola do działania.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Pewnie się trochę nie zrozumieliśmy. UX i UI teraz doskonali się na testach A/B. Oczywiście można go projektować na początku (i to może być Twoja rola) - lub można użyć szablonów - ale jeżeli ktoś myśli, że praca jest zakończona to właśnie przegrał wyścig. Algorytmy optymalizują serwis dzień po dniu.

Jeżeli UX designer nie pracuje pod taki schemat działania, to długo w branży nie popracuje.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Może dam przykład, by łatwiej było zrozumieć.
    Załóżmy, że tworzysz landing page, który jest świetnie zaprojektowany i pod względem corpo ID wręcz doskonały.
    Jeżeli na testach A/B wyjdzie, że guzik ma być bardziej z lewej, większy i w kolorze nie pasującym absolutnie do niczego, to jako designer nie masz nic do powiedzenia. Poprawiona tak konwersja pozwala zatrudnić trzech nowych handlowców, czyli wykonuje pracę, do której zostałeś zatrudniony, co sprawi, że będziesz miał znaczniej mniej pracy i Twoje zdanie i wiedza będzie miało znikomą wartość na rynku.

Paweł Grzelak
    Awatar deshu
    Podziękowania

Domyślnie

No to wreszcie wiem czemu wszystkie nowe strony są takie gówniane i niewygodne, z napisami jak dla ślepych babć. Dzięki Olaf, serio, uświadomiłeś mnie. Myślałem że to tylko problem projektantów którzy ślepo podążają za trendami, sami nie weryfikując ich słuszności.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów