Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: [webart] umarł

Member
    Awatar torm
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    No ja nie wiem, czy można się tak do końca z tym zgodzić.
    Takie allegro widać, że jest projektowane przez człowieka - przynajmniej strona główna.
    Tam wszystko ze sobą ładnie gra i jest dopasowane... no chyba, że AI robi tak dobrą robotę... wtedy to nie widzę dla siebie przyszłości ;)

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Ciężko mi wytłumaczyć jak działają testy AB w takich serwisach ale jak będziesz miał okazję pracować ramię w ramię z takim algorytmem, to zrozumiesz co mam na myśli. Stajesz się toolem, który jest potrzebny tylko dlatego, że produkty AI JESZCZE nie potrafią przygotować np. dwóch różnych guzików.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Bo przeciez wszyscy malarze stracili prace po wynalezieniu aparatow fotograficznych. "Ach bo ty nie rozumiesz, to co innego". Ziew. SPOKOJNIE. Jesli nawet to mityczne AI sie nauczy wystarczajaco duzo zeby zastapic wyrobnikow to bedzie jak ze wszystkim - bedzie mozna dostac automatyczna robote za grosze albo reczna robiona przez kogos za duzo wieksze pieniadze. Nadal sa KOWALE, ktorzy zarabiaja niezle pieniadze na litosc boska. Przestanmy juz sianie tej paniki ze AI nam wszystkim prace zabierze.
    W "AI" tylko "A" jest prawdziwe a "I" to science fiction. Z przewaga fiction. Sprzedaje sie to swietnie bo jest modne. Niedlugo beda ziemniaki w sklepach hodowane przez AI. Lepsze niz "organiczne". Ech...
    Ostatnio edytowane przez Nezumi ; 09-06-18 o 08:27
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member
    Awatar torm
    Podziękowania

Domyślnie

No ja się z tym do końca zgodzić nie mogę... bo prędzej czy później rzeczywiście AI nas prześcignie i to dosłownie we wszystkim... i owszem, na dzień dzisiejszy to jest science fiction, ale Lem też opisywał komputer lampowy, kiedy jeszcze nikt o nim nie miał pojęcia ;)

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Nie miałem w zamyśle lekceważyć pisząc, że 'nie zrozumie'. Jestem daleki od tego. Ale właśnie aktualnie zajmuję sie dostarczaniem algorytmów AI do analizy i ciężko o tym rozmawiać, bo każdy z rozmówców jest na innym etapie zrozumienia samej technologii i tego czego można się spodziewać za rok czy trzy.
    Argument Kowala w literaturze ekonomicznej już dawno się obaliło. Polecam bardzo fajną analizę filozofa (coś z Twojej półki Nezumi) Davida Rushkoffa - Throwing Rocks at the Google Bus.
    Dobym przykładem są magazyny Amazona. Nawet jeżeli ktoś nie pracuje tam, a jest magazynierem, płace w regionie (powiedzmy województwie) dla magazynierów spadają średnio o 30% po wybudowaniu centr logistycznych amazona.
    Artyści, których zatrudniam dla mojego klienta i zarządzam wypalają się szybko jeżeli nie zrozumieją, że produkcja wymaga nie malowania ale wklejania i obróbki zdjęć. Można uznać, że artyści się zmienili i dostosowali ale zamiast brać 300usd za namalowanie nieba w 10h oczekujemy, że obrobią zdjęcie za 12usd (bo po co mi artysta umiejący namalować niebo jak można mieć takiego co jedynie potrafi użyć blending mode na foto). W rezultacie jest powiedzmy tuzin nisko płatnych artystów i dwóch art-directorów pilnujących stylu i jakości. Kiedyś potrzebowałbyś 3x tylu artystów 3x lepiej płatnych, teraz bierzemy średniaków i płaci się dobrze managerom, by zarządzali stylem.

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar polka dot
    Podziękowania

Domyślnie

ale to obraża dumę czeladników. spalcie się na stosie innowatorzy!
    to tylko umysł, próbujący kupić więcej czasu

Member

Podziękowania

Domyślnie

Ameryki nie odkryto tym bardziej, że jak chcesz żeby ktoś ci pomalował sufit to nie chodzi ci tu o fresk Stworzenia Adama. Chyba każdy już to wie.
    Tym bardziej, że sami "Artyści" idą na maksymalne skróty i ułatwienia, żeby odpieprzyć płatną robotę w dzień a nie w tydzień.

Nie mówię, że wszyscy. Ale niestety trzeba się liczyć z tym, że drugiej strony nie obchodzi jak, tylko efekt.

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Tutaj fajne wideo a propos "szybciej, ladniej, bardziej wyrobniczo" ale tez o tym, ze to nie koniecznie jest takie zle:
    https://www.youtube.com/watch?v=CYbYvImd7Bw
    Co do AI i przewidywan to poczekamy, zobaczymy. Ludzie zakladaja postep w nieskonczonosc. Jest to pozytywne bo pozwala na rozwoj ale jednoczesnie wiara w wieczny rozwoj jest zwyczajnie naiwna.
    Nie mam nic przeciwko AI. Mam przeciwko sianiu paniki jak to nas wszystkich zastapi we wszystkim. Jak w tym filmiku co zalaczylem. Pozbycie sie zbednego dlubania w rzeczach malo waznych pozwala artyscie skupic sie na tym co chce przekazac, przedstawic wiecej pomyslow w bardziej precyzyjny sposob bez dlubania recznie chmurki przez 2 dni.
    Z AI moim zdaniem bedzie podobnie - wyeliminuje czesc roboty a to pozwoli nam szybciej stworzyc cos wiekszego z jej pomoca. Cos jak koparka zamiast lopaty. Lopaty ale nie budowlanca ;) A ze jeden operator koparki moze zastapic druzyne kolesi z lopatami to inna sprawa. Ci najglupsi, mowiac brutalnie, zawsze beda mieli najgorzej i beda latwi do zastapienia.
    Swoja droga, a propos ludzi ktorzy sie do niczego nie nadaja :D - dosc mroczna statystyka:
    https://www.youtube.com/watch?v=5-Ur71ZnNVk
    Takich to na 100% zastapi AI...
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member
    Awatar torm
    Podziękowania

Domyślnie

Nezumi, no i tu się mylisz:
    https://www.youtube.com/watch?v=JvbHu_bVa_g
    https://www.youtube.com/watch?v=aR5N2Jl8k14

To tylko kwestia czasu, aż każdy stanie się zbędny.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Jest na YT świetny fragment wykładu Petersena wraz z opisem testów IQ i podziałów zawodowych. Niezłe rozwinięcie tego o czym mówi we fragmencie Nezumiego.

Miałem ostatnio okazję dać krótki wykład o naturze inteligencji absolwentom MBA, pokazując na przykładach korporacji jak niską inteligencja jesteśmy obdarzeni jako gatunek i jak źle się to kończy na najwyższych szczeblach CEO i top managementu.
    Paradoksalnie najbardziej zagrożone są szczyty intelektualne m.in. takimi algorytmami jakie produkuje moja firma (analiza i prognozowanie społeczno-ekonomiczne). Wynika to z faktu, że znacznie trudniej jest wykonać maszynę, która będzie sama się regenerować i pracować 14h na bigosie, kilogramie ziemniaków w zamian za kolorowe pisma o aktorkach i opery mydlane.
    Ciężko natomiast znaleźć człowieka, który będzie przez całe swoje życie przeanalizować ilość informacji jego laptop może przeanalizować w jeden dzień.

Nie patrzałbym na człowieka w tandemie z maszyna jak na podmiot, któremu pozostanie jedynie wysublimowana intelektualna gra do wykonania. Nie mamy takiego potencjału i nigdy nie mieliśmy. Raczej będzie odwrotnie.

Uprawnienia umieszczania postów