Skocz do zawartości

Komputer pod tworzenie ilustracji


Czubrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu komputera pod tworzenie ilustracji w Photoshopie. Do tej pory malowałem na moim laptopie ale niestety nie daje on rady gdy wybieram większe formaty i większe lub bardziej złożone pędzle. Chciałbym na jesieni ruszyć ostro z ilustracją i rozwijać się dalej w tym kierunku. Z racji przeprowadzki do nowego mieszkania mogę wreszcie pozwolić sobie na zakup komputera stacjonarnego. Pytanie moje brzmi na jaki wydatek muszę się przygotować? Komputer jak pisałem ma służyć do malowania ilustracji w photoshopie na tablecie bym nie musiał się obawiać że po pociągnięciu pędzlem będę musiał czekać minutę albo więcej zanim pojawi się efekt na ekranie. Nie interesuje mnie 3D i nic w tym stylu tylko malowanie na tablecie. Czy kwota poniżej 3000zł jest wystarczająca do złożenia czegoś nadającego się do pracy? Chodzi mi o samą skrzynkę. Na monitor mam osobny budżet a tabletu na razie nie myślę zmieniać. Jedynie właśnie te opóźnienia i powolne działanie przeszkadzają mi w komfortowej pracy. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Czyli karta graficzna się tu nie liczy za bardzo ale za to postawić na ram i procesor? A o jakie programy konkretnie chodzi? Kiedyś malowałem w darmowym Gimpie ale na jednym forum mi napisali że jeśli chcę na poważnie się tym zajmować to żebym od razu przerzucił się na Photoshopa albo ewentualnie Corela Paintera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który z tych programów jest najlepszy? Rozumiem, że mają one mniejsze wymagania od Photoshopa czy też do nich lepiej zaopatrzyć się w nowy sprzęt ? Dają podobne możliwości jeśli chodzi o malowanie? Chodzi mi o warstwy, tryby mieszania, krycie, tworzenie i ustawienia pędzli czyli te wszystkie najważniejsze elementy. Jaka jest różnica między nimi a Gimpem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo subiektywne pytania. Obczaj Krite i Paintstorma osobiście. Najlepiej wraz z demo na YT, by zobaczyc jak ludzie juz obcykani (zawsze jest bariera wejscia z UI) tworzą. Jak sprawdzisz na własnym sprzęcie będzie wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie na youtubie materiał Jazzy, gdzie testuje tanie i darmowe zamienniki Photoshopa do malowania i w jego teście najlepiej wypadła Krita. W Paintstormie słabo ocenił precyzję rysowania na tablecie. W takim wypadku pobieram Kritę :D Nadal jednak mam w planach kupno komputera. W takim razie najbardziej powinienem skupić się na ramie i procesorze? Jednak w wypadku karty graficznej pasowało by chyba coś lepszego niż jakaś zintegrowana? A co z dyskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności