Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: uparte vertexy - nie można scalić/ połączyć

Member

Podziękowania

Domyślnie uparte vertexy - nie można scalić/ połączyć

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Może wiecie jak zmienić w ustawieniach, żeby połączyło mi vertexy? Są mega blisko siebie, chcę zrobić z nich jeden vertex. Poniżej daję przykładową sytuację, ale to już któryś raz, program ma kaprys, raz mi pozwoli zweldować dwa punkty, albo scalić collapsem (conect też próbowałam), ale zazwyczaj nie pozwala. Drodzy forumowicze, dlaczego tak się dzieje i jak to zmienić, bo nie ukrywam, że martwi mnie to, bo model staje się "nieczysty" przez to... ;/ (próbowałam nadawać też różne wartości weldowania). Proszę bardzo o pomoc :<
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	problem z vertexami.png
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	263.2 KB
ID:	105070  

Los Modeleros
    Srebrna Galeria
    Awatar Loozack
    Podziękowania

Domyślnie

Jeśli te trzy bryły są zamknięte (na co wskazuje modyfikator Shell w stacku) to musisz je "otworzyć" usuwając w dolnej poly na górze, a w górnej poly na dole. Nie wiem czy trochę nie zamotałem, ale tak w skrócie to nie da się zweldować ścianek dwóch boxów, za to przykładowo dwa prostopadłe do siebie plane'y już tak.

Pozdrawiam.
    :: www.vertexophobia.com / Portfolio ::
    the cure is here

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Loozack Zobacz posta
    Jeśli te trzy bryły są zamknięte (na co wskazuje modyfikator Shell w stacku) to musisz je "otworzyć" usuwając w dolnej poly na górze, a w górnej poly na dole. Nie wiem czy trochę nie zamotałem, ale tak w skrócie to nie da się zweldować ścianek dwóch boxów, za to przykładowo dwa prostopadłe do siebie plane'y już tak.

Pozdrawiam.
    Tak, rozumiem o co chodzi. Dziękuję za zwrócenie na to uwagi i za odpowiedź. Swoją drogą wykombinowałam jeszcze inny sposób. Konwertuję do mesha, collapsuję co trzeba i z powrotem wracam do poli. Mam nadzieję, że to się na mnie nie zemści w czasie renderingu, ale na razie działa ;P
    Pozdrawiam :)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów