Skocz do zawartości

uparte vertexy - nie można scalić/ połączyć


PatrycjaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Może wiecie jak zmienić w ustawieniach, żeby połączyło mi vertexy? Są mega blisko siebie, chcę zrobić z nich jeden vertex. Poniżej daję przykładową sytuację, ale to już któryś raz, program ma kaprys, raz mi pozwoli zweldować dwa punkty, albo scalić collapsem (conect też próbowałam), ale zazwyczaj nie pozwala. Drodzy forumowicze, dlaczego tak się dzieje i jak to zmienić, bo nie ukrywam, że martwi mnie to, bo model staje się "nieczysty" przez to... ;/ (próbowałam nadawać też różne wartości weldowania). Proszę bardzo o pomoc :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli te trzy bryły są zamknięte (na co wskazuje modyfikator Shell w stacku) to musisz je "otworzyć" usuwając w dolnej poly na górze, a w górnej poly na dole. Nie wiem czy trochę nie zamotałem, ale tak w skrócie to nie da się zweldować ścianek dwóch boxów, za to przykładowo dwa prostopadłe do siebie plane'y już tak.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te trzy bryły są zamknięte (na co wskazuje modyfikator Shell w stacku) to musisz je "otworzyć" usuwając w dolnej poly na górze, a w górnej poly na dole. Nie wiem czy trochę nie zamotałem, ale tak w skrócie to nie da się zweldować ścianek dwóch boxów, za to przykładowo dwa prostopadłe do siebie plane'y już tak.

 

Pozdrawiam.

 

Tak, rozumiem o co chodzi. Dziękuję za zwrócenie na to uwagi i za odpowiedź. Swoją drogą wykombinowałam jeszcze inny sposób. Konwertuję do mesha, collapsuję co trzeba i z powrotem wracam do poli. Mam nadzieję, że to się na mnie nie zemści w czasie renderingu, ale na razie działa ;P

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności