Skocz do zawartości

materiały wyświetlają się na czarno


PatrycjaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jak w temacie. Materiały wyświetlają się na czarno, a Vray jest włączony. W załączniku moje ustawienia silnika i materiałow, widać czarny box. Co robię nie tak? Jak to naprawić?

 

Edit: udało się załączyć jeden materiał szklany, ale drugi - który powinien być cegła wyświetla się na szaro, już nie na czarno, czy to jest jakaś inna sytuacja niż czarny materiał? Mam wrażenie, że skoro szklany się załączył może to byc problem ściąganych materiałów. Pytanie. Czy data utworzenia materiału koliduje jakoś z wersją 3DsMaxa? jest jakieś ograniczenie na młodsze/ starsze materiały?

Edytowane przez PatrycjaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dobra, poradziłam sobie z tematem, ale wyszedł mi kolejny problem, sorki, że tak męczę. Chyba musiałam zrobić coś nie tak z ustawieniami VRaySun, bo wcześniej jak renderowałam to wszystko mi pięknie działało. Obraz renderuje się na czarno, a właściwie na ciemnoszary kolor. Co robię źle i co mogłam kliknąć? Dodaję screeny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może otwórz scenę w której wszystko działało i zapisz jako inny plik. usuń z niej wszystko oprócz VRaySun a następnie zmerguj do niej model nad którym teraz pracujesz. to droga na skróty, ale powinno pomóc - powodów dlaczego teraz się nie renderuje może być wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polka dot, korzystam czasami z tej metody mam dużo zapisanych prewersji na takie okoliczności. I próbowałam właśnie z tym VRaySunem, nie wiem czemu, ale w końcu weszło :)) także dziękuję za dobrą radę :))

i natas - oczywiście, że tak taka oczywista pierdoła, nie zwróciłam uwagi, dziękuję również! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności