Skocz do zawartości

[Wizualizacja] Domki jednorodzinne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na pierwsze to wyszlo całkiem dobrze

 

jedna sprawa jest bardzo kiepska i jednocześnie bardzo łatwa do poprawienia..

 

Strzelam że trawę i drzewa sadzisz ForestPackiem?

Włącz koniecznie fukcję rotate, teraz masz wszystkie drzewa i krzaki wstawione dokładnie tak samo co mocno razi

 

P5.3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga w kolejności sprawa to kolor/ odcień trawy- wygląda mocno sztucznie.. pooglądaj zdjęcia i albo spróbuj zmienić materiał modeli z FP albo coś w photoshopie podziałaj

 

w dalszej kolejności jakieś zróżnicowanie trawy dobrze by zrobiło- pod względem kolorów np.

 

dwa pierwsze ujęcia mają lepiej rozłożone te białe kwiatki, na dwóch kolejnych są dużo bardziej sztuczne

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHJNj6j.jpg

 

Inaczej oświetlone, kolory zieleni wydaja mi sie bardziej naturalne niz poprzednio + te krzaki poobracane ;)

Zastanawiam się tylko czy nie powinno być bardziej wyostrzone jeszcze, założenie jest żeby efekt był zbliżony do fotorealizmu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej moja wersja Twojej wizki. Jednak uważam że bez użycia kilkunastu warstw w Photoshopie nie doprowadzisz kolorów, balansu bieli, nasyceń, i generalnie całej wizki do porządku. Kolory zieleni są w tej wizce u Ciebie bardzo mdłe, generalnie nie ma w całej scenie różnicowania co jest dalej a co bliżej, zlewa się scena. Życia mi pokazało już tyle razy że ciężko jest wypuścić wizkę prost z silnika renderującego tak by wyszło dobrze (nie bardzo dobrze, mi stykło by że jest dobrze...ale nawet zwykłe "dobrze" jest ultra trudne). Trzeba pracować z wizkami w Photoshopie, i tyle. Z Corony Render'a czasem udaje się wnętrza puścić prawie na czysto (ale i tak nie do końca, bo sama Corona ma w trakcie trwania renderingu możliwość obróbki i wszyscy z tego korzystają (tam w Coronie jest mnóstwo opcji tak by photoshopa nie odpalać, Vray też ma taki pakiet do obróbki już w trakcie renderu w Virtual Bufferze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności