Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Banalne pytanie :)

Member

Podziękowania

Domyślnie Banalne pytanie :)

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam

Z tej stron cadman89, świeży użytkownik forum, z pierwszym postem, w którym kieruję proste pytanko do Was, wręcz śmieszne :)

Jestem nie tyle świeży na forum, ale też świeży w obyciu z 3dsmax'em, zaczynam się go uczyć, więc proszę o wyrozumiałość :)

A teraz pytanie :)

Otóż stworzyłem pewien obiekt, bazując na jednym z tutorial'i na yt, konwertując go do editable poly, a następnie użyłem funkcji turbosmooth. Obiekt stał się ładnie owalny, zagęściłem krawędzie edge'ami przez co kontury stały się bardziej wyraziste i takie jakbym oczekiwał.

Wtedy zrobiłem zapis i zamknąłem 3dsmax'a, dzisiaj wracam do dalszego modelowania, a ten obiekt występuje już na stałe, w tej zagęszczonej siatce po użyciu funkcji turbosmooth i nie mogę wrócić do tej postaci z przed jej użycia, czyli prostych ostrych krawędzi z mniejszą ilością edge'ów i vertex'ów.

I pytanie brzmi : Jak wrócić do tamtego stanu rzeczy, aby móc kontynuować modelowanie ??? :)
    Dodałem screen
    Bardzo proszę o pomoc :)
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cqjsejn.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	372.1 KB
ID:	105131  

Member

Podziękowania

Domyślnie

Witaj na forum.

Z automatu nie ma takiej opcji (jest od tego płatny plugin ale to nie jest przypadek warty jego ceny)
    W takim wypadku, w pieszej kolejności pliki auto zapisu.
    Możesz ręcznie usuwać loopy, w tym wypadku zapewnię zostawiać co ósmy.

Na marginesie dodam, ze Modyfikator Turbosmmoth potrafi wariować, mi też kiedyś zniszczył podobnie siatkę.

P.S. w temacie wątku powinieneś z grubsza opisać problem. np Problem z Turbosmooth. Ułatwi to innym pomoc Tobie.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Sprawdź czy nie masz zapisanego backupu w folderze "autoback". Z tego co pamiętam to max standardowo zapisuje trzy pliki w odstępach co pięć minut (potem je nadpisuje), oczywiście jeśli wcześniej nie zmieniałeś albo wyłączyłeś tej opcji.

Member

Podziękowania

Domyślnie TurboSmooth Problem

Rozumiem. Czyli to nie takie proste jakby się wydawało... Wcześniej ta funkcja turbosmooth widniała w tym drzewku nad editable poly i zwyczajnie ją włączałem lub wyłączałem. Poniżej screen.

Sprawdzę te dodatkowe pliki, raczej nic nie zmieniałem w kwestii ich zapisu, a jeśli już to nieświadomie.
    Dzięki za sugestię i za cenne rady :)

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lxsvbjidd.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	115.7 KB
ID:	105132  

Member

Podziękowania

Domyślnie

Za 30 Euro masz skrypt który Ci prace modyfikator cofnie do czystej siatki początkowej:
    wszystko jak chcesz

A tu w 16 sekundzie koleś pokazuje skrypt który zaznacza co drugi loop w siatce:
    http://trzyde.blogspot.com/ - modele 3D, drzewa i ludzie z kanałem alpha, tutoriale,

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzięki Hris, ale na tym etapie mojego obycia z maxem nie ma sensu jeszcze w takie skrypty inwestować, muszę poznać dobrze podstawy... Ale nie mówię, że nie, może z czasem zakupię :) Dzięks

Uprawnienia umieszczania postów