Skocz do zawartości

Banalne pytanie :)


cadman89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z tej stron cadman89, świeży użytkownik forum, z pierwszym postem, w którym kieruję proste pytanko do Was, wręcz śmieszne :)

 

Jestem nie tyle świeży na forum, ale też świeży w obyciu z 3dsmax'em, zaczynam się go uczyć, więc proszę o wyrozumiałość :)

 

A teraz pytanie :)

 

Otóż stworzyłem pewien obiekt, bazując na jednym z tutorial'i na yt, konwertując go do editable poly, a następnie użyłem funkcji turbosmooth. Obiekt stał się ładnie owalny, zagęściłem krawędzie edge'ami przez co kontury stały się bardziej wyraziste i takie jakbym oczekiwał.

 

Wtedy zrobiłem zapis i zamknąłem 3dsmax'a, dzisiaj wracam do dalszego modelowania, a ten obiekt występuje już na stałe, w tej zagęszczonej siatce po użyciu funkcji turbosmooth i nie mogę wrócić do tej postaci z przed jej użycia, czyli prostych ostrych krawędzi z mniejszą ilością edge'ów i vertex'ów.

 

I pytanie brzmi : Jak wrócić do tamtego stanu rzeczy, aby móc kontynuować modelowanie ??? :)

Dodałem screen

Bardzo proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Witaj na forum.

 

Z automatu nie ma takiej opcji (jest od tego płatny plugin ale to nie jest przypadek warty jego ceny)

W takim wypadku, w pieszej kolejności pliki auto zapisu.

Możesz ręcznie usuwać loopy, w tym wypadku zapewnię zostawiać co ósmy.

 

Na marginesie dodam, ze Modyfikator Turbosmmoth potrafi wariować, mi też kiedyś zniszczył podobnie siatkę.

 

P.S. w temacie wątku powinieneś z grubsza opisać problem. np Problem z Turbosmooth. Ułatwi to innym pomoc Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz zapisanego backupu w folderze "autoback". Z tego co pamiętam to max standardowo zapisuje trzy pliki w odstępach co pięć minut (potem je nadpisuje), oczywiście jeśli wcześniej nie zmieniałeś albo wyłączyłeś tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czyli to nie takie proste jakby się wydawało... Wcześniej ta funkcja turbosmooth widniała w tym drzewku nad editable poly i zwyczajnie ją włączałem lub wyłączałem. Poniżej screen.

 

 

Sprawdzę te dodatkowe pliki, raczej nic nie zmieniałem w kwestii ich zapisu, a jeśli już to nieświadomie.

Dzięki za sugestię i za cenne rady :)

 

 

attachment.php?attachmentid=105132&stc=1&d=1530887199

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności