Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 89

Wątek: Czemu ludzie się tego nie uczą...

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar polka dot
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    a czemu nie renderujesz do wav i nie miksujesz takich ścieżek?
    wszystko jest tobą. jak zamierzasz się traktować?

Member
    Awatar CgBartosz
    Podziękowania

Domyślnie

Tak robie. Mam kilka syntezatorow zewnetrznych, nie uzuwam VSTi, jakos lubie urzadzenia z pokretlami i guziczkami.
    Caly projekt jest oparty na midi aby miec latwosc wymiany dzwiekow i strojenie. komponuje w ten sposob jeden ciagly set.
    Musi koniecznie dzialac w realtime bym mogl swobodnie manipulowac pokretla. Nagrywam to do audio i powstaje 6 sciezek. Na kazdej sciezce mam lancuch pluginow do saturacji, eq, kompresory, mozesz to nazwac "mastering/saturation chain". Nagrywanie instrumentow wraz z wlaczonymi pluginami powoduje dropouty bo komputer nie wyrabia. Przesunalem ten proces w inne miejsce i moge teraz pracowac bez tego lancucha i poprostu renderuje "preview" na innej maszynie, lub na bardzo niskim priorytecie w tle. DAW i tak nie byl w stanie wykorzystac 100% mocy obliczeniowej a jedynie 50%. Zazwyczaj przerwarzam wszystkie sciezki w ten sposob i na koniec, w kolenym projekcie dodaje jeszcze kilka lancuchow i renderuje sendy z efektami juz do jednej finalnej sciezki.

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar polka dot
    Podziękowania

Domyślnie

ok, teraz łapię. nie wychwyciłem, że midi wysyłasz do hardware. wow, można tego posłuchać?

Member
    Awatar CgBartosz
    Podziękowania

Domyślnie

Hahaha, nie wiem czy chcesz tego sluchac, LOL. poslij e-maila na priv, cos wymyslimy.

Member
    Awatar michalz00
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez CgBartosz Zobacz posta
    Dlaczego ludzie sie tego nie ucza ? Malo kto wie na czym polega praca pipeline td ?
    Dla mnie to jest po prostu za trudne :P Ale zazdroszczę ludziom którzy jak im coś nie działa to sobie potrafią naprawić albo napisać narzędzie pod siebie. Załączam film po którego obejrzeniu prawie dostałem depresji, bo tak bardzo by mi się takie coś przydało. Tutaj akurat napisali sobie narzędzie przydatne w montażu.

https://www.youtube.com/watch?v=nIn7LULP95Y
    Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!
    Fog of War / Teczka 3D / Moviematic

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar polka dot
    Podziękowania

Domyślnie

Bartosz, coś nie mogę wysłać PM, ślij cokolwiek na [email protected]! albo sc: https://soundcloud.com/user-769379247

PS bo chłopaki tutaj siedzicie w temacie, pod koniec przyszłego roku prawdopodobnie będę chciał się podlizać na rozmowie o pracę i Wasza rozmowa o 'pisaniu narzędzi' otworzyła mi tak naprawdę oczy. wyobraziłem sobie narzędzia, które optymalizują modelowanie architektury do procesu ładowania rysunków 2D i wypluwania przez maxscript niekompletnego modelu oraz środowiska do rewizji, ale już po odwaleniu "brudnej roboty" klikacza. nie chcę mieć nic wspólnego z AI, ale czy - według Was - możliwe jest napisanie narzędzi, podobnych skryptom już gotowym do pobrania, przez kogoś kto w podstawówce olewał matmę ale zna dobrze znój własnej niszy? czy chęci i wgląd w specjalizację wystarczą do produkcji narzędzi, czy jednak doświadczenie rzemiosła programistycznego, wliczając w to poparzenia przez kod gorący do białości jest niezbędne, by w przyzwoitym czasie przechylić binarną szalę na swoją stronę?
    Ostatnio edytowane przez polka dot ; 13-09-18 o 18:06

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Da radę, teraz jest tyle kursów, że możesz znaleźć coś, co Tobie podpasuje. Matematyki w programowaniu nie używa się w większości, chyba, że robisz ultra zaawansowane rzeczy jak silnik renderujący. Więc spoko, jeżeli wiesz co chcesz uzyskać, będziesz miał na pewno mega przewagę z takim skillem.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar polka dot
    Podziękowania

Domyślnie

usłyszeć to od Ciebie, olaf to przewaga sama w sobie, dzięki. odezwę się za rok, cz dostałem tę robotę:)

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

gratulacje, jak dobrze sprzedasz wizje, to zapłacą pewnie za te kursy ;)
    nosiłem kalesony zanim było cool

digital matte painter
    Awatar norden
    Podziękowania

Domyślnie

Pytaniem nie jest czemu nie ucza sie pipeline TD... Pytaniem jest czy polskie firmy sa w stanie kogos takiego wogole wysluchac i zrozumiec. U nas wiekszosc to jakies kozaki, janusze co mowia w stylu:

"Paaaanie! Co to tam pipeline ja sobie w tym programie to poukladam i co mi tam bedziesz mowil ze to stary program i tak dalej. Najwidoczniej nie znasz pan rzeczywistosci".

Ile razy nie pracowalem w tym kraju. Tu zawsze kazdy jest madrzejszy od drugiego. Nie ma dyskusji na argumenty. Jedynie hejty i obgadywanie. A jak szef przyjdzie to teeen to ma dopiero zawsze racje : )

Jezeli chcecie miec profesjonalistow najpierw musicie sami stac sie profesjonalni. Dopiero potem mozecie oczekiwac ze ktokolwiek z wiedza bedzie chcial z wami pracowac. Minie jednak kolejne 10-15 lat zanim do konca trafi do tych pustych lbow ze samemu sie nie da wszystkiego.
    Robcie tak: pracujecie dla firmy X za 100. Znajdujecie firme Y ktorej mowicie ze chcecie dostac 110. Jak sa na OK bierzecie oferte i w firmie X w ktorej teraz pracujecie mowicie ze tamci z Y daja 145 i chcecie dostawac 145. Jak sie zgodza to macie 145 w firmie X. Jak sie nie zgodza to idziecie do firmy Y za 110. Potem powtarzacie proces...
    pozdrawiam wszystkich z Platige Image

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów