Skocz do zawartości

Niskobudżetowa lustrzanka do nagrywania video


torm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

temat mówi sam za siebie :)

szukam niskobudżetowej lustrzanki do nagrywania filmów w możliwie jak najlepszej jakości.

Czytam właśnie trochę na ten temat, ale chętnie też zaczerpnę opinii tutaj.

 

Przeznaczeniem będzie głównie youtube - więc jakość może być dostosowana.

 

z góry dzięki za opinie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

LumixGH5 jest swietny, ale cenowo nie wiem czy będzie Ci odpowiadal.

Ewentualnie Sony RX10 II

torm pytał o niskobudżetową lustrzankę, więc powyższe raczej odpadają. Zapewne zależy Ci na autofokusie w filmach, więc najtańsze konstrukcje Canona raczej odpadaja. Typowym "pewniaczkiem" jest 80D, ale cięzko go nazwać budżetowym. Co do Nikona, to się nie wypowiem, bo się nie znam ;) Anyway, jak ma być tanio i przyzwoicie, to kompakt jest lepszym pomysłem faktycznie będzie kompakt. Kolega ma Lumixa FZ82 i filmy nagrywa pięknie. Za to jakością zdjęć przegrywa z dobrym telefonem ;/

 

Może napisz jaki budżet, to coś więcej wymyślimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czymś w granicach Canona 200D... i właśnie znalazłem go też jako jednego z polecanym w jakimś benchmarku, co o nim myślicie?

 

nagrywa chyba całkiem przyzwoicie, a i przy okazji jakieś zdjęcia będzie można nim zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość świeży model, wygląda bardzo zachęcająco. Co ważne ma AF w filmach, co jest chyba nowością w trzycyfrowych Canonach. Dodatkowo ma uchylny ekran, co na pewno się przyda do filmowania. Jakość obrazu na bank bije na głowę kompakty w tych okolicach cenowych no i... Masz możliwość wymiany obiektywu. Warto sobie chociażby 50mm 1.8 przytulić za około 400zł, do tego kitowy zoom i można się bawić. Zdjęcia też wychodzą przyzwoite ;)

 

Nie wiem jak w tym modelu, ale generalnie do Canona jest nieoficjalny soft: https://magiclantern.fm/

Ma niesamowite możliwości. Oprócz tego, że zagrasz na przykład w Arkanoida na aparacie, znajdzie się jeszcze parę przydatnych. Szczególnie jeśli nie zamierzasz inwestować w akcesoria typu wężyk spustowy - możesz bezdotykowo aktywować migawkę na dźwięk, albo machając ręką z tyłu aparatu ;)

 

Najwięcej ficzerów ma właśnie do filmów - przykładowo pokazuje na ekranie gdzie masz ostrość w danym momencie.

To jest bardzo duży argument za Canonem, polecam zapoznanie się z powyższą stroną - myślę, że tam dowiesz się trochę więcej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie to chyba będzie najrozsądniejsza opcja.

Poza tym ważnym aspektem dla mnie jeszcze jest możliwość wysokiego ustawienia ISO, a z tego co widzę, to nawet na 3200 nie ma zbyt dużego szumu: https://ksassets.timeincuk.net/wp/uploads/sites/54/2017/08/Canon_200D_Res_RAW_3200-1.jpg

 

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz (możliwe, że w lustrzankach nie ma tego problemu), ale w moim starym olympusie przy pstrykaniu fotek w RAW'ie aparat myślał dość długo przed zapisem... nie wiem czy gdzieś znajdę na to odpowiedź, ale czy jest się czego obawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności