Skocz do zawartości

How Software is best for speed hard surface modeling?


szajer19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dłuższego czasu borykam się z wyborem sofftu to modelowania hard surface . W was nadzieja forumowicze. Licze na wasze opinie, rady, podpowiedzi. Z góry dziękuje osobą pomocnym.

 

Poszukuje softu który wpasuje się w moje indywidualne wymagania pod kątem modelowania hard surface. Bardzo podoba mi się modelowanie w programach Fusion 360, IronCad gdzie modeluje się na T-Splinach nie ingerując tak do końca w sama siatkę mesha. Jednak duzy problem pojawia się kiedy konwertuje model do mesha. nie wygląda on zachęcająco, a nie chce poswiecac duzo czasu na sama poprawę siatki mesha.

Jeśli jest jakas metoda teksturowania modeli bez ich conversji z t-spline na mesh. to bardzo proszę o podpowiedz.

Wiem ze jest możliwość połączenia fusion 360 z keyshotem. i teksturowanie modelu w formacie .stl ale jego jakość tez nie jest zadowalająca i ciężko teksturować jakieś elementy na modelu bez rozłożenia siatki UV, a tak owa nie jest do końca fajna bez poprawek na meshu.

Poznałem tez m.in. zbrusha. Świetny soft. ale do modelowania hard surface metodą sculpingu pozera duzo sprzętu.

 

1. czy znacie jakieś inne softy, możliwości szybkiego modelowania hard surface z dobra/poprawna siatka.?

2. czy znacie jakieś warte polecenia metody teksturowania formatów .stl lub przed konwersja na t-splinach. Nie mam na mysli samych materiałów,ale również nakładanie elementów po przez teksture.

3. czy istnieje soft w którym modeluje się na t-splinach i na poligonach. oraz konwersja z jednego na drugie działa dobrze pod względem rozkładu siatki mesha.

4. Jakich softów używacie do modelowania hard surface prywatnie/ w pracy i jesteście z nich zadowolenia oraz polecacie.

 

Wiem ,że możecie mnie nie zrozumieć i ze duzo błędów w moim poście za co przepraszam.

jeszcze raz proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności