Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: PePe - Nauka Animacji 3D

Member

Podziękowania

Domyślnie PePe - Nauka Animacji 3D

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    A więc jestem tym kolejnym, który uczy się animować.. Będę czasem wrzucał tu swoje filmy, bo chowanie do szuflady na dysku nie ma większego sensu.

Ostatnio edytowane przez PePeZBA ; 06-09-18 o 17:19

Member

Podziękowania

Domyślnie

Fajny początek, ale jest wiele do poprawy. Jeśli wrzucisz bouncing ball'a na synka to postaram Ci się zrobić jakiś draw over :)

Member
    Awatar lukasz3467
    Podziękowania

Domyślnie

Hej, wrzucaj, nie ma co kisić na dysku.

Ball #2
    Ogólnie co odbicie piłka powinna zmniejszac wysokość o ten sam procent. Dajmy na to, że startuje z wysokości 1 metra, odija się od ziemi i dolatuje do 0,7 metra, kolejne odbicie 0,49m, dalej 0,34m. Czyli w tym wypadku odbija się na 70% poprzedniej wysokości.
    Bardzo ważna jest analiza referencji. Na początku możesz nawet skopiować jeden do jeden jakaś refkę wtedy sam będziesz szukał tych zależności.

Najbardziej brak tego o czym wspomniałem rzuca mi się w oczy na początku (pierwsze dwa odbicia). Za to na końcu chyba za bardzo przyśpiesza czestotliwość odbić.

Walk #1
    Biodra za zbyt gwałtownie idą do góry po czym "uderzają o scianę".
    Prawa stopa się ślizga (kamera z przodu).
    Zbyt mocno zgięte ma ręce w łokciach ogólnie w całej animacji.
    Zwróć uwagę po jakim łuku porusza się noga np. tu: https://www.youtube.com/watch?v=vq9A5FD8G5w (patrz się na kostkę) i jak stopa na koniec się mocno odgina, a późniejszybko "przykleja" do ziemi.
    Dodałbym większy ruch na biodrach w osi Y. Zmiekczyłbym rotacje bioder lewo-prawo (z widoku przedniego). Prekość dobra ale niech nie zatrzymują się tak gwałtwonie. Czuć jakby uderzały o jakąs niewidzialną ścianę.

To tyle na razie ode mnie. Polecam wrzucać ćwiczenia tu: https://syncsketch.com będzie dużo łatwiej dawać krytykę i tobie ją zrozumieć. Kilka niekoniecznie zrozumiałych zdań można zastąpić jednym rysunkiem.

Dobry start, analizuj masę referencji, ślędź różne kończyny, patrz po jakich łukach się poruszają. Rób po kilka razy ćwiczenia, nawet bez żadnej krytyki jesteś w stanie za drugim razem zrobić to samo ćwiczenie lepiej. Jeśli się na prawdę do tego przyłożysz to momentalnie twoje animację będą wyglądać nieporównywalnie lepiej i przy bardziej zaawansowanych ćwiczeniach będzie dużo łatwiej.

Tu jeszcze zarzucę link do bloga pewnego animatora ;) http://pananimator.pl/start/

Member
    Awatar Boris
    Podziękowania

Domyślnie

Rafał porzucił animacje i teraz zajmuje się przewidywaniem scenariusza Netflixowego Wiedzmina... to bardziej wciągające ;)
    "Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca." – MARK TWAIN

Artstation

Member

Podziękowania
    Ostatnio edytowane przez PePeZBA ; 09-09-18 o 18:46

Member
    Awatar lukasz3467
    Podziękowania

Domyślnie

Czy ja dobrze widzę czy nagrywasz te animacje programem do przechwytywania ekranu? Domyślam się, że przez to piłka rusza się tylko co druga klatkę. Jesli tak to poszukaj informacji jak zrobić playblast.

Dobra robota, dodałem małe poprawki na syncsketchu. Pewnie też jak zrobisz playblasta będzie to płynniej wyglądać.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez lukasz3467 Zobacz posta
    Czy ja dobrze widzę czy nagrywasz te animacje programem do przechwytywania ekranu? Domyślam się, że przez to piłka rusza się tylko co druga klatkę. Jesli tak to poszukaj informacji jak zrobić playblast.

Dobra robota, dodałem małe poprawki na syncsketchu. Pewnie też jak zrobisz playblasta będzie to płynniej wyglądać.

Tak dokładnie. Nagrywam ekran za pomocą Nvidia Shadowplay i renderuje w 60FPS. Playblastem się trochę bawiłem, ale zawsze te wideo z niego wychodzi w jakiejś niskiej rozdzielczości, ale to pewnie dlatego, że złe ustawienia tam mam. Poszukam potem jakiegoś dobrego poradnika jak zrobić obraz jak żyleta z playblasta.

Jeśli chodzi o twoje poprawki do mojej animacji to bardzo za nie dziękuje!

Member
    Awatar lukasz3467
    Podziękowania

Domyślnie

Ja mam takie ustawienia:
    Ostatnio edytowane przez lukasz3467 ; 10-09-18 o 11:25

Member

Podziękowania

Domyślnie

Tym razem udało mi się użyć playblasta

https://syncsketch.com/playground/e8...a5b6563#516151

Member
    Awatar lukasz3467
    Podziękowania

Domyślnie

Używasz referencji? Po momencie szukania znalazlem coś takiego: https://youtu.be/eAmeBzKqN58?t=5m17s

Nie wiem jak pracujesz, ale może zacznij od dopracowania póz kluczowych. Zrób 4 pozy i staraj się je wmocnić, szczególnie antycypację do pierwszego uderzenia. W komiksach są bardzo mocne, dopracowane pozy, może warto tam poszukać inspiracji.
    Ja czesto robie tak, że mam na jednym kluczu pozę, kopiuję ją na drugi, staram się wzmocnić ją jeszcze bardziej i później przeskakuje przod tyl i patrze, która poza wygląda lepiej. Powtarzam to wielokrotnie.

Ogólnie brakuje mi tu takiej bokserkiej gibkości, typowych ruchów na ugiętych kolanach.

Tu podrzucam link do tematu o przenoszeniu ciężaru http://www.olivier-ladeuix.com/blog/.../weight-shift/
    Na syncsketchu wrzuciłem parę notek.

Bedę to powtarzał do znudzenia, ale referencje są kluczowe, szczególnie na początku. Sam zanim wrzucę tu jakis feedback to przynajmniej zerkam, żeby kompletnych glupot nie wypisywać albo wstaje z fotela i sam odgrywam, żeby poczuć jak ciało się zachowuje.

To tyle ode mnie. Poświęc trochę czasu na referencje, a momentalnie się to zwróci.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów