Skocz do zawartości

After Effects biały nie jest biały.


natas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Wypuściłem z after effects animację z białym tłem. U mnie w afterze jest biały i po wyrenderowaniu tło jest białe bo robiłem print screeny i pobierałem pipetą kolor. Natomiast klient chce to puszczać na targach na telewizorze i tło mu wychodzi różowe. Czy jest możliwe by w filmie osadzić jakiś profil koloru by pomimo źle ustawionego balansu bieli w jego telewizorze był widoczny biały a nie różowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Praktycznie nie do zrobienia. To jest wina telewizora. Na targi bierze się najgorszy sort za 700zł/50 cali. Nie ma tam żadnej możliwości skalibrowania panelu i będzie pokazywać jak chce. Najlepiej byłoby robić podgląd na tym telewizorze i dodawać do białego np. trochę zieleni co rekompensowałoby przebarwienia czerwieni, itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyswietla na rozowo to znaczy ze brakujaca czescia spektrum jest niebieski i zielony... Intuicja podpowiada mi ze jeżeli zbalansujesz obraz tak by było w nim mniej rozu wtedy twój bialy na tym ekranie powinien zamienic się w szary.

 

Sprobuje zrobić test teraz u siebie na monitorze czy faktycznie tak to działa...… Tak działa to. Możesz tak zrobić. Jest to głupie i ewidentnie klient ma zrypany TV albo ustawienia ale teoretycznie możesz to zrobić. Ten cyjanowy kwadrat pod linkiem powinien na rozowym monitorze wygladac jak szary. Bieli nie uzyskasz bo balansem musisz zjechać w dol do najniższej wartości części kanalow których brakuje na tym TV

 

 

https://ibb.co/cp1Bxz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności