Skocz do zawartości

[Scena 3d] Sci Fi Corridor Environment


DuzeZ

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Było troszkę dłubania, ale głównie przy modelowaniu, gdyż chciałem zrobić coś swojego. Nie opierać się na już gotowym concepcie tylko wyszukać ciekawe elementy, ciekawe rozwiązania i kształty w pracach innych, a potem zrobić coś swojego więc tak na prawdę to był najbardziej wymagający etap. Jeśli miałbym sięgnąć pamięcią w tył to tak obstawiam, że zacząłem od zera trochę ponad miesiąc temu. Po kilka godzinek każdego dnia. Trochę feedbacku od ogarniętych artystów i wyszło takie cuś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie całkiem fajnie, aczkolwiek jak dla mnie trochę zbyt idealne.. przydało by się trochę nieładu, śladu obecności załogi... może jakieś zabrudzenia... (wiadomo nie kurz bo to próżnia, dekontaminacja itd.. wodza fantazji naukowej xD) ale jakieś ślady konserwacji wykonywanej przez personel zacieki i plamy? (preparaty konserwująco-smarujące)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wskazówki. Pierwszą moją myślą było właśnie sci fi trochę przybrudzone, pozacierane powierzchnie. Później stwierdziłem, że taka czysta wersja ma swój urok i na taką się zdecydowałem. Opinie są różne, jedni wołają o zanieczyszczenia a inni widzą w tej czystości zaletę. Tak czy inaczej na pewno na przyszłość zapamiętam wszystkie wskazówki i porady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda naprawdę dobrze. Ciekawa praca. Możesz powiedzieć jak wygląda teksturowanie Substance Painterem? Normalnie uvki muszą być, potrzebne są jakieś color mapy lub id mapy? Czy po prostu malujesz od razu po obiekcie w 3D? Pytam z ciekawości. Do tej pory robię to w tradycyjny sposób, ale zawsze chciałem spróbować. Przybrałem się parę razy na słabym kompie, ale nie dało się pracować tak lagował. Teraz sprzęt mam ok, ale wykorzystałem już limit triala.

Tak struktura pikowanego materiału to też sprawka SP? Możesz pokazać siatki? Najpierw tworzyłeś HP mesh i wypalałeś normalki, czy od LP tworzyłeś a normalki malowane?

Kurcze, nieźle to wygląda.

Pzdr.

illusion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Texturowanie w painterze jest wg mnie bardzo przyjemne. Jeśli chodzi o ten projekt, to tworząc go od razu nastawiłem się na middle poly, czyli nie robiłem high a później lowpoly, nie wypalałem z tego normalek tylko założyłem, że wrzucam middlepoly, a później narzucam na to detal już na normalce, oczywiście w painterze. Aby to wyszło to musiałem rozłożyć uvki, bez tego nie narzuciłbym bez problemów detalu. Textury tutaj to nie jest jakiś wybitne dzieło sztuki, jak widzisz tam nie ma brudu, zacieków, przetarć gdyż w pewnym momencie tego projektu zauważyłem, że jest to coś co chciałbym pokazać innym. Materiały na cała scenę to jakies 4 odcienie szarości+pomarańcz na rury i detal+biel na rury+niebieski na rur. Roughness oprócz rur i źródeł światła jest wszedzie taki sam. Do nałożenia detalu, tych wszystkich łączeń, dziur, użyłem zrobionych wcześniej pędzli z alphą i dzięki temu zaoszczedziłem masę czasu przy modelowaniu. Dwie rzeczy które są na tej scenie a dokładnie materiał za oknem oraz krateczka nad rurami były robione w designerze, a dokładniej tam uzyskałem tylko tileowany wzór, wyexportowałem highmape i wrzuciłem do paintera. Dzięki za miłe słowa :) Tak na prawdę to robiąc tą scenkę chciałem trochę poćwiczyć czysto designerską stronę :) dorzucam kilka screenów z siatkami!

 

7f1NSRn.jpg

2BtIGZv.jpg

kbx6TpO.jpg

3w8nuxo.jpg

Edytowane przez DuzeZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, praca robi świetne wrażenie. Większość rzeczy robię cały czas na geometrii. Wypalam w Blenderze, różnie to wychodzi. A Painterem interesuję się od jakiegoś czasu może wreszcie się przekonam. Jakbyś mógł jeszcze raz podlinkować screeny, chyba że to tylko u mnie się nie wyświetla.

 

Pzdr.

illusion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem wątek na innym komputerze i pokazały się siatki w pierwszym Twoim poście, w tym drugim nie.

No kurka, pięknie to wygląda. Jak robiłeś takie ładne zaoblone wycięcia? Booleanem? Czy jakimś knife project?

Nawet trójkąty w tych zaobleniach nie są widoczne na bryle, używasz różnych smoothing groups? Czy jednej?

W jakim sofcie pracujesz?

He sporo pytań, ale lubię takie klimaty i chętnie dowiem się więcej, jeśli nie masz nic przeciwko.

 

Looknąłem też na Twoje Artstation, wygląda imponująco. Świetne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wszystkie takie wycięcia zrobiłem właśnie za pomocą booleana, oczywiście potem trzeba było topologie troszkę poprawić ale najważniejsze dla mnie było to, że dzięki booleanowi mogłem się cieszyć równą płaszczyzną nawet gdy było to pod kątem.

 

Jeśli chodzi o smooth grupy to tutaj prawie wszędzie jest to jedna grupa na każdym obiekcie, dlatego właśnie wykorzystałem dodatkowe edge i stąd zrobiło się to bardziej middle niz low poly.

 

Modele zrobiłem w blenderze, textury w painterze, a render w marmosecie.

Hehe nie mam nic przeciwko, możesz śmiało pisać i zadawać pytania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności