Skocz do zawartości

Problem z "wyśrodkowaniem" obiektu na siatce


badfore

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc. Jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o grafikę 3D i modelowanie.

Mam w szkole obowiązkowy przedmiot jakim jest grafika 3D, ale nasza nauczycielka to istna tragedia... Sama nie potrafi i nie pamięta jak się posługiwać maxem, a kiedy przychodzi do tłumaczenia to już w ogóle kaplica.

Mam u siebie na komputerze maxa 2019 i problem mam już na samym początku. Mianowicie musze zrobić model układu słonecznego, ale:

1) nie mogę stworzyć obiektu nigdzie indziej niż w centrum siatki (nieważne gdzie "zaklikam" żeby stworzyć obiekt, on zawsze powstaje dokładnie w centrum)

2) "przesuwaki", tzn te osie X,Y,Z nie działają - po naciśnięciu i przy rozciąganiu robią się żółte, ale nic się nie dzieje.

Szukałam już tu na forum odpowiedzi, ale problem nadal istnieje, a że nie znam programu to nie wiem nawet z której strony zabrać się za szukanie po opcjach. Próbowałam nawet w ten sposób, że odinstalowałam zupełnie całe oprogramowanie Autodesk, instalowałam od nowa i nadal dzieje się to samo. Po pierwszej instalacji, czyli na samym początku tego nie było i wszystko działało jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności