Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Arnold - Woskowa Figurka

Member
    Awatar kingwins
    Podziękowania

Domyślnie Arnold - Woskowa Figurka

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam,
    Zabawa w wosk tym razem. W środku refka, z lewej render jaki udało mi się uzyskać przy ustawieniach jak na screenshocie, nie pasowało mi to że na renderze mam czarne cienie a na refce są brązowe. Z prawej ten sam shader tylko światło ma ustawiony czerwony cień. Pytanie:
    Jak uzyskać brązowe cienie na wosku bez "oszukiwania" światłem?
    (mam nadzieję że nie trzeba mieszać do tego Transmission bo już próbowałem i strasznie wydłuża to czasy renderingu)

pozdr.
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	figurka_woskowa.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	130.0 KB
ID:	105280  

Member
    Awatar kingwins
    Podziękowania

Domyślnie

jest lepiej niż było ale dalej mam czarne cienie na figurce a na refce są ciepłe brązowe, staje na rzęsach i nie wiem jak to ustawić
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	angel_wax.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	82.0 KB
ID:	105282  

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

a brałeś pod uwagę, że figurka ma inny wolumen?
    Mam na myśli, że nie znajdziesz w niej takich małych elementów jak np. palce u dłoni i to założenie, że powinny mieć tą samą skalę mimo różnego poziomu detali, psuje Tobie zabawę.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar kingwins
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez olaf Zobacz posta
    a brałeś pod uwagę, że figurka ma inny wolumen?
    Mam na myśli, że nie znajdziesz w niej takich małych elementów jak np. palce u dłoni i to założenie, że powinny mieć tą samą skalę mimo różnego poziomu detali, psuje Tobie zabawę.
    Tak, myślałem o tym, ale cokolik aniołka nie ma żadnych małych elementów i powinien się cieniować tak jak podstawa Żyda. Znalazłem inne refki gdzie niektóre figurki mają takie cienie jak mój render (słonik po lewej na dole) ale inne mają cieplejsze i to mnie denerwuje :(

na oficjalnej stronie Arnolda jest shader którego potrzebuję, całość jest żółta a światło rozproszone w obiekcie staje się czerwone, niestety nie podali jak to ustawić

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów