Skocz do zawartości

Arnold - Woskowa Figurka


kingwins

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zabawa w wosk tym razem. W środku refka, z lewej render jaki udało mi się uzyskać przy ustawieniach jak na screenshocie, nie pasowało mi to że na renderze mam czarne cienie a na refce są brązowe. Z prawej ten sam shader tylko światło ma ustawiony czerwony cień. Pytanie:

Jak uzyskać brązowe cienie na wosku bez "oszukiwania" światłem?

(mam nadzieję że nie trzeba mieszać do tego Transmission bo już próbowałem i strasznie wydłuża to czasy renderingu)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

a brałeś pod uwagę, że figurka ma inny wolumen?

Mam na myśli, że nie znajdziesz w niej takich małych elementów jak np. palce u dłoni i to założenie, że powinny mieć tą samą skalę mimo różnego poziomu detali, psuje Tobie zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a brałeś pod uwagę, że figurka ma inny wolumen?

Mam na myśli, że nie znajdziesz w niej takich małych elementów jak np. palce u dłoni i to założenie, że powinny mieć tą samą skalę mimo różnego poziomu detali, psuje Tobie zabawę.

 

Tak, myślałem o tym, ale cokolik aniołka nie ma żadnych małych elementów i powinien się cieniować tak jak podstawa Żyda. Znalazłem inne refki gdzie niektóre figurki mają takie cienie jak mój render (słonik po lewej na dole) ale inne mają cieplejsze i to mnie denerwuje :(

 

figurki-woskowe.jpg

 

na oficjalnej stronie Arnolda jest shader którego potrzebuję, całość jest żółta a światło rozproszone w obiekcie staje się czerwone, niestety nie podali jak to ustawić

 

sss_color_Potato.jpeg?version=3&modificationDate=1518598478000&api=v2

Edytowane przez kingwins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności