Skocz do zawartości

Wielcy ludzie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Kurczę, podobieństwo to taki święty gral. Może spróbuj jakieś generyczne główki? Jak ci to idzie?

 

wcześniej robiłem ze dwie głowy w poly i wyszło dość dobrze, tak 9/10, ale miałem dobre refki znajomych (foty angle 80). Teraz pierwszy raz robię na oko, no i jest to mój drugi sculpt głowy, ale moje poprzednie modele to były raczej takie "marvelowskie" kształty w przeciwieństwie do tego.

 

Do oburzonych "naśmiewaniem się": w którym miejscu napisałem jakiś szyderczy komentarz nt. Pana Krzysztofa? On jest osobą publiczną a ja go lubię :P

 

comment_Q3SgRAIwzCKK9MBGOsl7YVBOc6Cp8s8J.jpg

Edytowane przez rzezbiarzchoroszczanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej luzu Panowie. Taka twarz jest ciekawa do wyrzeźbienia a nigdzie nie ma naśmiewania.

 

Co do bryły:

Wygląda w miarę spoko. Może zmien shader na coś przyjemniejszego i daj rzuty z przodu i z boku, łatwiej będzie ocenić.

 

Na pewno górna powieka jest źle. Kości policzkowe też tak jakoś wyglądają nieprawidłowo zbudowane. No i to czoło.

Ogólnie trochę wygląda jakbyś pogubił proporcje i strukturę czaszki oraz miejsca gdzie zbiera się tłuszcz.

 

Np. górna warga wygląda jakby zlewała się z masą tłuszczu, która ciągnie się aż do brody. A powinno wyglądać, że warga wchodzi trochę pod ten tłuszczyk z boku.

 

Szyja i barki zaprezentowane w ten sposób trochę psują odbiór. Chociaż kształt uszu odwzoruj, też będzie lepiej patrzeć.

10 minut na jedno i drugie a będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Chociaż kształt uszu odwzoruj, też będzie lepiej patrzeć.

10 minut na jedno i drugie a będzie lepiej.

 

Dzięki za rady mistrzu, zrobiłem według nich tak jak mogłem, z tymi uszami to przesada bo 10 minut to ja robię jedną kreskę a drugie 10min ją wygładzam. BTW jak długo już to robisz? Bo portfolio kozackie.

 

comment_3F2hAgw4wYFo44cMAgLrUePf8viAIB1R.jpg

 

@Boris - jak możesz tak szkalować i pluć jadem na tego człowieka, nie dość że był za życia święty to zmarł jako męczennik. Mam nadzieję że zostanie ogłoszony świętym

 

ps.

da się w Z-brushu mergować dwa modele? (np ciało i głowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merge dow w subtulach jsk jeden jest pod drugim. Potem dynamesh. Duplikat zremesher lob retopo i projekcja. Z vazy jedziesz czy z kulki bez topologii?

 

Nie bardzo wiem jak można rozumieć topologię w przypadku Sculptrisa gdzie jest siatka z trójkątów adaptywnie dodawanych w czasie rzeźbienia, robię z kulki.

 

Ucho ludzkie tymczasem:

comment_9f7GCGY3QtnPCSEho32h7w195rxlHQ1p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ze mnie mistrz jak z koziej dupy trąba ;) Ale dzięki :)

Jakoś jak zacząłem przygodę ze sculptingiem to założyłem tutaj konto. Wcześniej zwyczajne modelowanie i trochę 2d.

 

Teraz wygląda 100% lepiej. Widać, że to on.

 

Coś mi nadal nie pasi ale nie potrafię powiedzieć co (właśnie taki mistrz ;)). Teraz daj mu trochę owłosienia i zobaczymy co z tego będzie.

I mówię - przydał by się widok z przodu i z boku. Bo te 3/4 mogą być mylące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ze mnie mistrz jak z koziej dupy trąba ;) Ale dzięki :)

Jakoś jak zacząłem przygodę ze sculptingiem to założyłem tutaj konto. Wcześniej zwyczajne modelowanie i trochę 2d.

 

Teraz wygląda 100% lepiej. Widać, że to on.

 

Coś mi nadal nie pasi ale nie potrafię powiedzieć co (właśnie taki mistrz ;)). Teraz daj mu trochę owłosienia i zobaczymy co z tego będzie.

I mówię - przydał by się widok z przodu i z boku. Bo te 3/4 mogą być mylące.

 

ależ proszę

comment_039dTvu5KYnV78Td9t5vNpbJlt4mgS6R.jpg

 

to z tyłu na głowie to nie włosy, włosów nie będę robił jedynie taki zarys że niby ogolony na 3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny ale uciekło ci parę rzeczy.

 

Ucho jest źle położone. Mam wrażenie, że u niego jest bardzo typowo. Od dolnej krawędzi nosa do krawędzi brwi. Mniej więcej.

Więc ty masz troszkę za duże.

Ma chyba wyraźniejszy i zaokrąglony podbródek z rowkiem.

 

I ta skóra na tyle głowy trochę chyba przesadzona. Ale nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, w ostatnim podobieństwo złapane, po samym clayu widać identyczne proporcje.

Sebaxrxm, konon żyje sam, jego cała rodzina zmarła wiele lat temu...a w głowie ma więcej po kolei niż niejeden, spróbuj niepracować przez pół życia i żyć z datków, można powiedzieć osiągnął w tym biegłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, w ostatnim podobieństwo złapane, po samym clayu widać identyczne proporcje.

Sebaxrxm, konon żyje sam, jego cała rodzina zmarła wiele lat temu...a w głowie ma więcej po kolei niż niejeden, spróbuj niepracować przez pół życia i żyć z datków, można powiedzieć osiągnął w tym biegłość.

 

Przyznam, że aż tak jego losów nie śledzę. Wiem, że jest z mojego rodzimego osiedla. Mój ojciec projektował mu przyłącze gazowe, w okresie gazyfikacji danego odcinka osiedla. Tak więc o upośledzeniu umysłowym brata tego pan wiem z opowiadań ojca. Ile lat minęło od tego czasu ,nie wiem nie liczyłem. Pewnie to był okres w którym wystawili go do wyborów, może wcześniej. I był to okres w którym zajmował się swoją rodziną.

Pan Konowicz miał podpisać zgodę na wejście w linię działki podajże z pracami budowlanymi.

Krzysztof Kononowicz spytał: "czy to nie wybuchnie".

Na co jego brat złapał się za głowę i zaczął biegać i zawodzić: "oj wybuchnie wybuchnie".

Co do faktu ,że ten pan nie pracuje. Może nie pracuje ,ale pracował i to uczciwie. U niektórych zaburzenia umysłowe pojawiają się z wiekiem.

Wiem jedno przyzwoity człowiek z problemami psychicznymi co nie da się powiedzieć o niektórych zdrowych osobach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że też nie rozumiem wyboru tematu. To sporo roboty dla dowcipu, który rozumie się tylko w Polsce :)

powodzenia.

 

a co tu rozumieć, to że ktoś kolejny raz nie wybiera do skulpcenia 345666432242 kartoflanego hulka, dermana w lajkrach albo supermana w stringach na wszyskich forach ? czasami o danej kulturze można się dowiedzieć szukając jej folkloru, wielu z kolei nie akceptuje narzucania wszystkiemu popkultury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sculpci kartofla, bo mógłbyś go wtedy oskarżyć o zniesławienie...

 

coraz mniej ma takie kompleksy, wręcz przeciwnie- można czuć się obrażonym kiedy biali sachibowie z ambasady usa "chwalą" nas że dokonujemy skoku cywilizacyjnego więc może zniosą wizy....wow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności