Skocz do zawartości

Laptop do 3D (5 tysięcy zł) - przesiadka z PC i Macbooka


bq95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Piszę tu swój pierwszy post. Trafiłem tu niedawno.

Potrzebuje porady odnośnie sprzętu. Jestem studentem. Uczę się grafiki 3d od około 2 lat. Do tej pory pracowałem na Macbooku i komputerze stacjonarnym. Postanowiłem sprzedać Maca i zmienić go na laptopa z Windowsem.

Korzystam z różnych programów. Jestem na etapie nauki. Najwięcej miałem do czynienia z 3ds-em i zbrushem. Pracowałem też na Cinema4d, Marvelous Designer, Substance Painter i kilku innych programach. Ostatnio renderowałem też mój pierwszy większy projekt.

 

Zastanawiam się nad kupnem laptopa. Zastanawiam się czy kupić coś średniego za kwotę około 3500 i mieć w posiadaniu laptopa i swoją stacjonarkę. Czy pozbyć się PC-ta i za większą kwotę około 5 tysięcy kupic już jakiegoś porządnego laptopa. Stąd moje pytanie co ma więcej sensu? Czy laptop będzie w stanie zastąpić mi komputer stacjonarny ? Czy lepiej pozostać na obu sprzętach. Słabo orientuje się w laptopach. Nie wiem też jak bardzo są wydajne. Mi zależy bardzo na sprzęcie mobilnym. Na uczelnie , sporo też podróżuje. A jak wiadomo komputer stacjonarny jest mało mobilny. Jeżeli laptop były w stanie zastąpić mi komputer to zdecydowanie wolę laptopa. Natomiast pytanie właśnie czy jest w stanie go zastąpić.

 

Przybliże mniej więcej specyfikacje mojego komputera stacjonarnego:

 

Nvidia GeForce GTX 1050ti 4gb

i5 7400 4x 3.00

16GB ramu

1000HDD+128 SSD.

 

Natomiast interesuje mnie kupno tego laptopa:

 

https://allegro.pl/lenovo-y530-i7-8750h-1050ti-ssd-pcie-128g-1tb-16gb-i7532470089.html

 

Jak myślicie ? Możecie coś doradzic ? Z góry byłbym bardzo wdzięczny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wiadomo, że w cenie laptopa kupisz wydajniejszą stacjonarkę, kwestia co jest Ci bardziej potrzebne. Ja nie wyobrażam sobie pracy w 3d maxie na laptopie ale to kwestia przyzwyczajenia. Ten laptop co podałeś jest spoko, również można rzucić okiem na:

 

np. Acer Aspire 7 i7-8750H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD ~4800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności