Skocz do zawartości

iMac czy iMac Pro dla 3dsmax+vray


kandi

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc w doradzeniu który komputer byłby lepszy do pracy na 3ds Max2019 + Vray Next (instalowane oczywiście na Windowsie), natomiast sprzęt do wyboru to:

 

1. iMac 27cali z konfiguracją:

Czterordzeniowy procesor Intel Core i7 4,2 GHz 7. generacji, Turbo Boost do 4,5 GHz

Radeon Pro 580 z 8 GB pamięci wideo

RAM:64 GB pamięci DDR4 2400 MHz

SSD 1 TB

 

2. iMac Pro 27cali z konfiguracją:

8-rdzeniowy procesor Intel Xeon W 3,2 GHz, Turbo Boost do 4,2 GHz

Radeon Pro Vega 56 z 8 GB pamięci HBM2

RAM: 32 GB pamięci DDR4 ECC 2666 MHz

SSD 1 TB

 

Czy ew. jakies inne zestawienie lub sugestie co z czym lepiej bedzie dzialac?

Prosze o nie przekonywanie mnie na inny sprzęt tylko o doradzenie między tymi dwoma konkretnymi, lub ew. jakimis innymi ich kofiguracjami - moze cos jest niepotrzebne lub bedzie niewykorzystane i szkoda doplacac, albo arto doplacic za cos innego.

Bede wdzieczna za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kiedy pytam o wybór PC-ta nikt nie chce mi odpowiedzieć wprost, a sama juz sie przejechalam i stracilam szybko dwa komputery PC. iMac na ktorym pracuje od 5 lat spelnil calkowicie moje oczekiwania, ale potrzebuje drugi komputer i powiedzmy ze mam spory budżet. Chetnie wezme pod uwage PC, ale sama nic nie wybiore.. to może tu mi ktoś KONKRETNIE pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz budżet, to wynajmij konsultanta. Obejdzie się bez sresu i frustracji, a on spędzi sporo czasu z Tobą, by wysłuchać dokładnie Twoich potrzeb.

 

Ze swojej strony powiem, że jest wiele zestawów typu all-in-one (czyli takich jak iMac), z których można wybrać. Podzespoły są wszędzie takie same, a Apple celowo coraz gorzej przygotowuje swój sprzęt i nie sposób go naprawić/ulepszyć za jakiś czas. Ale to zostawiam już profesjonaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kandi, mac natywnie nie wspiera 3ds maxa wiec bedziesz musiala kombinowac z boot campem i instalowaniem windowsa. Jesli koniecznie chcesz laczyc rzeczy, ktore zostaly stworzone jakby z mysla by do siebie zupelnie nie pasowac, wybierz tego z 8 rdzeniowym prockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za podpowiedzi. pracuje na windowsie instalowanym przez boootcampa od 9-ciu lat. najpierw na MPB z Led cinema i na chwile to wystarczyło, ale zajechałam laptopa, to był zły pomysł. W międzyczasie kopiłam iMaca 27 (procesor Itel Core i& 3,5GHz + 32GB 1600MHz DDR3 + NVIDIA GeForce GTX 4GB + Fusion Drive 1TB) i od dokladnie 5-ciu lat b.dobrze mi służy, własnie przeszłam na v-ray nexta i rednery zmniejszyły się o połowę (czas). Przeszłam kilka zawałów z komputerami, więc zawsze mam dusze na ramieniu a moim celem było posiadanie dwóch komputerów, jeden renderuje ile wlezie, na drugiem robię inną robotę, a zawsze mam jakieś zabezpieczenie gdyby jeden musiał trafić do serwisu. Wiem, że to nie są sprzęty do tego stworzone, ale może dlatego że się na tym nie znam, nie patrze na szczegóły, tylko na efekt końcowy.. robota jest zrobiona, a sprzęt na siebie zarabia.

Zaczęło się od tego, że zawsze chciałam pracować na macu, a Autodesk kiedyś zapowiadał stworzenie 3ds maxa pod mac os.. wiadomo gdzie poszły te plany Autodesku, a ja zostałam ze sprzętem (licząc ze się przesiądę na os wyłącznie), ale o dziwo to połączenie mi się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 19-stu lat pracuję na Macach.

Doskonale sprawdzają się w 2D.

I tutaj może się zakończyć wypowiedź na temat Maców do zastosowań 3D.

;)

 

MacPro 5.1 ze zmienioną kartą na jakiegoś GTXa. Myślę, że wydatek rzędu 9-10 tyś. (jakieś 13-15 tyś taniej niż iMac Pro). Cena vs możliwości całkiem, całkiem. Niestety "trochę" kombinacji.

Nowy Mac mini i7 + eGPU (Blackmagic). Aktualnie pracuje na takim bez eGPU - w 2D i troszkę zabawy w 3D. Dupy niestety nie urywa.

Mac Pro (śmietnik) - testowałem - kiepska sprawa.

Można czekać ew. na nowe Mac Pro - ale jaka będzie specyfikacja i kiedy się pojawią - wróżenie z fusów.

 

Gdybym miał wydać 20-25 tyś. nawet bym się nie zastanawiał, tylko celował w stację graficzną opartą na bardzo dobrym CPU intela (rdzenie/wątki), przynajmniej 2 GPU i masą RAMu.

 

Tak jak napisał @natas - jesli nie wiesz co dobrać zwróć się do gpucomputer (aktywni na forum - poszukaj ich tematów) lub stacjegraficzne - z pewnością Ci pomogą.

 

Reasumując (IMHO) Maki są świetne do 2D i obróbki video, do 3D ja bym wybrał jednak PC.

 

P.S.

na niektórych intelach (w zależności od konfiguracji) świetnie działają hakintoshe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy w firmie dwa kompy z adventure https://www.maszynygraficzne.pl/ i polecam serdecznie. Nigdy nie pracowałem na czymś tak dobrze złożonym. Cicho, wydajnie. Jak potrzebujesz konsultacji to na pewno ją dostaniesz. Komp szyty na miarę, konkretnie pod twoje wymagania (Piotr pyta o softy w jakich pracujesz, jak pracujesz, czy dużo szybkich renderów, czy raczej wielogodzinne obliczenia itd). Nie wepchnie ci na siłę drogiej technologii której nie użyjesz, tak jak robi to np Dell. Polecam serio.

 

Mamy tez dwie stacje od gpucomputer, i choć niby wszystko z nimi ok, to zdecydowanie bardzie polecam ad-venture.

 

No i oczywiście, jeżeli max+vray to tylko pc, nie mac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności