Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Photoshop CS6 Smart Object vs File/Place...

Member
    Awatar Robert B.
    Podziękowania

Domyślnie Photoshop CS6 Smart Object vs File/Place...

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cześć, mam pytanie czym różni się Smart Object od File/Place?

Szukam sposobu na optymalizacje pliku, bo na smart objectach gdy coś zmieniam to mogę iść na kawę. Dodam że np jest 10 Smartów tego samego w jednym pliku.

Natomiast File/Place... zmienia się szybko, nie muli przy zmianie rozmiaru w projekcie.

Stąd moje pytanie o co chodzi? Bo plik źródłowy też się nie zmienia więc dalej wszystko przechowywane jest w pliku docelowym z projektem głównym. Jak to jest?
    ...Artysta nigdy nie będzie mógł żyć życiem ludzi przeciętnych. Gdy on staje się z biegiem lat ruchliwszy, głębszy, dojrzalszy, bardziej twórczy, gdy żyje nadając kształt swym marzeniom, zwykły człowiek ubożeje duchem i powoli, powoli zamiera... R.M. Rilke
    Teczka2D
    Teczka3D GAME ART

Member
    Awatar jaceks
    Podziękowania

Domyślnie

A próbowałeś z tym samym plikiem wrzuconym jako File>Place i Smart Object. Może po prostu te Smarty są dużo bardziej skomplikowane i większe niż to co Place'ujesz. Bo w zasadzie Place też zamienia się w Smarta.

Member
    Awatar Robert B.
    Podziękowania

Domyślnie

Stanęło na tym że po prostu wszystko przerabiałem od podstaw.
    Pliki kolegi po 80mb mój 2-3 robią dokładnie to samo.
    ...Artysta nigdy nie będzie mógł żyć życiem ludzi przeciętnych. Gdy on staje się z biegiem lat ruchliwszy, głębszy, dojrzalszy, bardziej twórczy, gdy żyje nadając kształt swym marzeniom, zwykły człowiek ubożeje duchem i powoli, powoli zamiera... R.M. Rilke
    Teczka2D
    Teczka3D GAME ART

Member

Podziękowania

Domyślnie

Smart objecty to osadzone pliki np. psd czy ai w dokumencie, jako warstwa.
    Po dwukliku otwiera się nowy dokument, który możesz edytować.
    Niektórzy używają smart objectów, aby można było bez straty jakości niejako "odzyskać" dany element, np. robisz ulotkę A6 z packshotem, ale klient marudzi i nie wie czy będzie to A6 czy A4 (oczywiście przejaskrawiam). Packshot w oryginale masz w formacie A3 z róznymi warstwami korekcyjnymi, i aby nie odtwarzać ponownie ulotki z formatu A6 do A4 (przy takim przeskalowaniu tracisz automatycznie piksele) stosujesz smarta, który przy takim przeformatowaniu dokumentu nie straci na jakości ponieważ sam jest w formacie A3.
    Nie wiem, czy niezbyt pokrętnie to objaśniam

W skrócie - smart object możesz skaloawać i nie straci nic ze swojej wielkości, ponieważ jest w zasadzie osobnym plikiem.
    Niestey ważącym swoje.

Jeśli masz pewność, że nie będziesz zbytnio zmieniał rozmiaru warstwy smartobjectowej, czy formatu dokumentu - kliknij prawym klawiszem na warstwę i z menu wybierz rasterize. Spłaszczysz w ten sposób smart object do wersji pojedyńczej warstwy rastrowej, a tym samym dodasz lekkości swojemu dokumentowi

Uprawnienia umieszczania postów