Skocz do zawartości

monitory 43 cale 4k


JacekC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W tej cenie to nie moze byc dobre ;/...

 

ja zaczynam leczyc sie z takiego rozumowania . Na chwile obecna mam jakis stary eizo ktory kosztowal duzo i do niedawna mowilem tylko eizo. Od jakiegos czasu obserwuje rynek i widze ze takie marki jak eizo sie okopaly i maja drogie produkty i bardzo mala oferte. Konkurencja idzie do przodu ze strony telewizorow. Widze jak bardzo tanie monitory "daja juz rade " .

Wiec wszystko wskazuje na to ze dni profesjonalnych monitorow sa juz policzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale tyle to kosztuje 32" 4k. Różnica w przekątnej jest potężna.

 

u eizo 32 to koszt powyzej 5k .43 cali nie maja i pewnie chcieli by z 20 tysia za cos takiego. Jedni producenci trzymaja marze a drudzy nie . Nvidia ma marze na grafy ponad 60 procent bo jest prawie monopolista .Na rynku tv i monotorow jest znacznie wiekszaa konkurencja. Nowe lepsze i wieksze i wiekszej ilosci produkowane jest tansze od starego mniejszego i z dopiskiem dla profesjonalistow.

 

ps dzisiaj pewnie koszt matrycy 32 cale i 43 jest takie sam ,albo dosc zblizony. Ostatnio ktos mi mowil, ze nikt juz zamawia matryc do tv full hd tylko daja 4k . bo tak taniej .Tochyba nazywa sie postep ? :D

Edytowane przez JacekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo mocno podejrzane. Wiem, że zawsze jest ta tęsknota, że jak się dobrze poszuka to znajdzie się coś co jest bardzo dobre a jednocześnie dużo tańsze niż coś w porównywalnej jakości niestety życie boleśnie uczy, że jak coś wygląda za dobrze by było prawdziwe to takie właśnie jest. Bywały sytuacje z zablokowanymi rdzeniami w procesorach mnożnikach czy innych zasobach które można było odblokować wgrywając bios albo innymi zabiegami ale to odosobnione przypadki i wyjątki potwierdzające regułę

 

Co do pierwszego monitora 43 cale IPS to wystarczy zobaczyć recenzje na amazon i już wiadomo czemu cena jest tak podejrzenie niska - bo idzie w ślad za jakością

https://www.amazon.co.uk/Acer-ET430Kwmiiqppx-Monitor-White-Panel/dp/B0742RF3T7

 

wujek_kane tu już jest większa szansa że będzie to znośnej jakości ale jakiś czas temu kupiłem AOC 32 4k za prawie 2tys, teraz jest w bardzo podbnej cenia jak ta yama AOC 31,5" U3277PWQU i o ile znalazłem pozytywne recenzje, ba nawet zachwyty jakie to jest doskonałe, jakie kolory kontrasty i inne cuda to ja w zasadzie jednego dobrego słowa powiedzieć nie mogę.

Monitor też na matrycy VA na niektórych storach sprzedawców ponosiło i pisali AH-IPS albo AH-IPS(VA) ale w efekcie jest to VA czy w gruncie rzeczy trochę kupa. Kolory nie są spójne tj jak patrzysz na wprost tak dużego monitora to na bokach już kolory są nieco bledsze, nieco zmienione, trochę srebrzy, jak przesuniesz głowę to już są takie jak powinny ale nie będziesz machał głową i skanował powierzchnię monitora cały dzień :) Najgorsze są vertical and horizontal banding widoczne w zasadzie tylko na ciemno szarym tle ale widoczne bardzo, tło koloru tła w ciemnym motywie Photoshopa. Dodatkowo stawiając go obok dobrego monitora widać kolosalną różnicę, nawet tekst nie jest tak ostry, kolory nie są czyste, cały monitor sprawia wrażenie zakurzonego, może przestrzeń między pikselami jest nieco za duża nie wiem ale wyraźnie gorzej się to prezentuje.

Plastiki niskiej jakości, trzeszczą, menu paskudnie nieporęczne, wygląd trochę odpustowy , ramki szerokie i wypukłe,

Podejrzewam zę w tej yamie będzie bardzo podobnie z jakością i cudów bym się nie spodziewał ale jak masz/ maiłeś choćby takiego della 27' IPS WQHD to pewnie zauważysz spadek jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tu zajrzalem to podziele sie wrazeniami po 3 tygodniach uzytkowania .Krotko i tesciwie

Monitor przerosl moje oczekiwania . Wszystko jest tj pisze w specyfikacji. Kolory lepsze niz w zwyklych eizo i dorownujace color edge.

katy widzenia bardzo dobre moze troche nie rowno poswietlona martryca ale w sumie tego nie widac trzeba mocno sie przyjrzec. Kolory sa bardzo natularne kontrasty super i jasnosc calkiem calkiem.HDR nie daje rady moim zdaniem i wylaczylem go .Zabardzo psuje palete. .Wielkosc 43 cale na poczatku przytlacza ale szybko uczucie mija . Gry w 4k to zupelnie inna bajka na ustawieniach ultra. geforce 2070 i i 9900 daja rade pociagnac 60 fps. Batlefield 5 w 4 k na tym monitorze powoduje opad szczeny . Przyznam ze jak gralem w full hd to nie podobala mi sie ta gra. Duza rodzielczosc i duzy ekran powoduje ze wszystko widac jak na dloni ,nic sie nie zlewa, widac wszystkie szczegoly .Orgia dla oczu . Pracuje sie super wkoncu jestem w stanie z wszystkim sie pomiecic i nic mnie nie irytuje ze czegos brakuje na ekranie .Generalnie bajka. Szczerze to nie wiem gdzie jest haczyk , moze ekran zacznie sie wypalac z czasem . Zobaczymy . Jesli tak to kupie po paru latach jakiejs lepszej firmy takiej samej wielkosci monitor gdyz uwazam ze inne rozmiary niemaja sensu przy 4 k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności